<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Із дитячим візочком по місту: смуга перешкод                   на кожному кроці
В Україні існує негласне правило, за яким вхід із малою дитиною у візочку в громадські місця не завжди є бажаним.  «З дитячим візочком заборонено»,— такі повідомлення іноді можемо прочитати на дверях магазинів, аптек, ресторанів, поліклінік, шкіл, банків, різноманітних державних та не державних установ. Коли адміністрація магазину вивішує такий знак, вона фактично спонукає дорослих залишати немовлят в небезпеці на самоті або з сторонньою особою.  
Щодо випадків АЧС в Рівненській, Херсонській та Сумській областях
Відповідно до оперативної інформацій Головних управлінь Держпродспоживслужби в Рівненській, Херсонській, Сумській областях було встановлено діагноз на африканську чуму свиней у свиногосподарстві у         ДП ДГ «Городецьке» (с. Городець Володимирецький район, Рівненська область) та в особистих селянських господарствах с. Надеждівка (Білозерський район, Херсонська область), с. Стеблянки (Лебединський район, Сумська область). В осередку захворювання проводяться заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС. Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.  
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА ВІД ШКІДЛИВИХ СОВОК!
              За даними обстежень в посівах сільськогосподарських культур відбувається літ метеликів совок другого покоління: підгризаючих (озимої, окличної) та листогризучих (капустяної, бавовникової, совки-гамми, інших). На світлопастку за ніч ураховується 1 - 5 метеликів. Совка-гамма почала відкладати яйця. Погодні умови (помірно тепла, волога погода) сприяють формуванню та швидкому дозріванню яйцепродукції у самиць совок.           Застосування біологічного методу – випуск яйцеїда-трихограми – допоможе обмежити чисельність гусениць підгризаючих і листогризучих совок та уникнути пошкодження рослин на площах цукрових буряків, соняшнику, багаторічних трав, сої, овочевих та інших культур. Випуск трихограми здійснюють на початку та за масового відкладання яєць у нормах, згідно рекомендацій.            За утворення осередків надпорогової чисельності гусениць листогризучих совок ( ЕПШ у посівах буряків 5-6 екз. на рослину, багаторічних трав – 8 10 екз. на кв.м, соняшнику під час наливу насіння – 3 екз. на кошик, на капусті - 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше), застосовують рекомендовані інсектициди згідно «Переліку…». 
У МИРОНІВСЬКОМУ РАЙОНІ ОБСТЕЖЕНО МІСЦЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА, ЩО БУДЕ ЕКСПОРТУВАТИСЬ ДО КИТАЮ
Згідно наданих заяв ПАТ «Державна продовольчо – зернова корпорація України» з приводу обстеження місць зберігання зерна на території Київської області, м. Миронівка відповідно до статті 4 і 5 Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю та кукурудзи з України до КНР , державним фітосанітарним інспектором управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області 12 липня 2018 року проведено обстеження 2-х складських приміщень. Враховуючи результати обстежень та висновок фітосанітарної експертизи від 17 липня 2018 року, складські приміщення для зберігання зерна відповідають Протоколам  фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю та кукурудзи з України до КНР.