<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

Новини

Привітання до Дня працівників ветеринарної медицини України!!!
     Традиційно у другу неділю серпня в нашій країні професійне свято відзначають люди, які вирішили присвятити себе порятунку життя тварин та безпеці харчових продуктів. Свято в Україні ввели, щоб відзначити «вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища». У сучасних умовах ваша відповідальна робота охоронців здоров'я тварин і безпеки продуктів харчування людей набуває нового сенсу і призначення. Від результатів вашої роботи залежить безпека продуктів, а значить, і здоров’я людей.  
Картопляна міль (Phthorimaea operculella Zell) або фторімея- небезпечний карантинний шкідник
     Чи бувають червиві помідори? Звісно, ні, скаже будь-який городник. І не матиме рації! ФТОРІМЕЯ, або картопляна міль, є «вузькоспеціалізованим» шкідником, який ушкоджує як культурні, так і дикорослі пасльонові рослини. Особливо страждають від неї тютюн і картопля. Але «закусити» плодами томатів та баклажанів гусениця молі теж не відмовляється і проробляє в них ходи негірш черв’яка в яблуці.  
Єгипетська бавовняна совка
     Совка єгипетська бавовняна - Spodoptera littoralis є поліфагом і відсутня на території України. У межах субтропічного та тропічного ареалу совки є одними з головних сільськогосподарських шкідників. Вона небезпечна для рослин. Особливо гусениці. Саме вони завдають шкоди зеленим рослинам (кореням, стеблам, качанам). Гусениці знижують продуктивність рослин, об'їдаючи на них листки та генеративні органи. Життєдіяльність гусениць знижує продуктивність рослин. У сприятливих умовах для розвитку популяції урожай знижується на 75%.
Амброзія полинолиста
    Одним з небезпечних карантинних бур’янів на території м. Києва є амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia). Це однорічна рослина родини айстрових за зовнішнім виглядом схожа в першій половині вегетації на чорнобривці та на коноплі в більш пізній період, за розміром і формою нагадує полин гіркий, через що і дістала назву - полинолиста.
До уваги споживачів та операторів ринку, що здійснюють обіг об’єктів санітарних заходів!
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 27 липня 2022 року № 2022.2719-fup 8 стосовно виявлення бамбуку (несанкціонованого) у 3 товарах пластикового кухонного посуду, що експортувався з Іспанії (постачальник: MKTO CATAL IMPORTACIONES, SL, Ctra. Huercal Overa, s/n Pulpi (Almeria), 04640, Spain) до України (замовник: Eurosouvenir).
Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у агроценозах Київської області в серпні 2022 року
     У липні на Київщині переважала помірно тепла погода. Середні добові температури повітря у більшості днів були близькими або нижчими від норми на 2-6°, в окремі дні - вищими за норму на 2-6°. Розвиток пізніх сільськогосподарських культур в області проходив в основному за задовільних агрометеорологічних умов. Внаслідок нерівномірного розподілу та дефіциту ефективних опадів, запаси продуктивної вологи у ґрунті на більшості площ були недостатніми.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 22 липня 2022 року № 2022.4309 стосовно виявлення Salmonella Infantis, E. Сoli у м’ясі птиці (четвертині курячій), що експортувалось з України (виробник: Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» вул. Хлібозаводська, 14, м. Ладижин, Вінницька область, 24320; експортер: ПРАТ «МХП» вул. Елеваторна, 1, м. Миронівка, Київська область, 08800) до Нідерландів (імпортер: MHP Trade BV, Stroombaab 16, Amsterdam, 1181, Netherlands; оримувач: DAALIMPEX VELSEN B.V., VELSERKADE 3, Velsen-Noord 1951, Netherlands).  
До уваги осіб, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними
     Управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) нагадує, що відповідно до статті 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», статті 18 Закону України «Про захист рослин» до всіх видів робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів, їх торгівлею, допускають осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (Головним управлінням), щороку.  
Шкодочинність карантинної хвороби Білої іржі хризантем (Puccinia horiana P.Hennings)
     Зовсім скоро настане період цвітіння осінніх квітів – хризантем. А отже час попіклуватися про їхню красу та здоровий вигляд.  
КАРТОПЛЯНИЙ ВОРОГ Globodera pallid (Stone) – бліда картопляна нематода
     Нематода картоплі – нерідке явище, знати, як боротися з нею потрібно кожному картопляреві. Часто поганий розвиток бульб і недовгу лежкість пов’язують з неякісним ґрунтом, суворими погодніми умовами. Але варто задуматися про такого шкідника, як нематода, яка часто вражає овочі.  
Застосування феремонних пасток у свері карантину рослин.
    Проведення феромонного моніторингу для обстеження сільськогосподарських угідь, плодових та лісових насаджень, складських приміщень, теплиць з метою виявлення шкідливих та карантинних організмів, дає змогу одержувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, та на підставі одержаних при цьому даних, планувати відповідні фітосанітарні заходи. Для обстеження насаджень та складських приміщень з метою виявлення і моніторингу карантинних шкідників нині в світовій практиці широко застосовують пастки з синтетичними феромонами.  
Південноамериканський листовий мінер (Liriomyza huidobrensis Blanh)
     Південний американський мінерany відноситься до ряду карантинних об'єктів, що відсутні на території України. Географічне розповсюдження включає в себе деякі країни Європи (Австрія, Бельгія, Греція, Нідерланди, Італія, Великобританія), Північна Америка (США), Центральна і Південна Америка (Салвадор, Панама, Бразилія, Чилі, Колумбія, Венесуела) та Австралія.  
ШКОДОЧИННІСТЬ КАРАНТИННОГО ШКІДНИКА - ГРУШЕВА ВОГНІВКА-ПЛОДОЖЕРКА
    Грушева вогнівка (Numonia pyrivorella) належить до сімейства вогнівки (Pyralidae), загін Лускокрилі, або метелика (Lepidoptera). Ареалом поширення даного шкідника є країни Азії (Китай, Північна і Південна Кореї, Японія, Тайвань) і Далекий Схід РФ.  
Сажкові хвороби зернових колосових культур
    Забезпечення продовольчої безпеки – одне з найважливіших завдань для України. Для отримання якісного врожаю зернових колосових культур перешкодою можуть стати одні з найбільш шкодочинних хвороб зернових -  сажкові хвороби. На посівах зернових колосових культур зустрічаються кілька видів сажок: тверда, летюча, карликова, стеблова та індійська.