<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                 

Новини

Забезпечення якості та безпечності харчування в навчальних закладах, дотримання вимог санітарного законодавства на постійному контролі фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.
     З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя у закладах дошкільної освіти та закладах загальної середньої освіти на період дії воєнного стану на території України, керуючись статтею 20 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя», Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Положенням про Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області...
До уваги суб'єктів господарювання! Щодо експорту садивного матеріалу до країн ЄС!
     Після проведення Європейською агенцією безпеки харчової продукції (EFSA) аналізу фітосанітарного ризику щодо карантинних шкідливих організмів яблуні та сливи  Європейською Комісією внесено зміни до Регламенту (ЄС) 2018/2019 та дозволено експорт до країн ЄС садивного матеріалу, походженням з України:  
Шановні колеги, Вітаємо Вас з 8 березня!
     Бажаємо чудового настрою й багато-багато посмішок. Нехай робота має бажані результати, все вдається легко й без перешкод. Величезного жіночого щастя, неймовірно сильної любові й ніжності, уваги й дбайливого ставлення. Будьте готові до кращого, воно обов’язково станеться!  
Проведено контроль за знищенням протруєного насіння.
     Спеціалістами відділу контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна, Управління фітосанітарної безпеки в період з 13.02 по 01.03.2023 року,  проведено контроль за знищенням протруєного насіння кукурудзи, яке втратило посівні якості та не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі.  
Захист бджіл від отруєння пестицидами
     Кожного  року виникають випадки отруєння та загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів на посівах сільськогосподарських культур. На даний час відділом захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області розроблено та надіслано і вручено  всім зацікавленим сторонам “Пам‘ятку профілактики бджіл від отруєння пестицидами”.  В якій вказано причини отруєння бджіл пестицидами і заходи, які необхідно виконувати щоб цього уникнути.  
Пояснення щодо некомерційного переміщення тварин з України до територій інших країн
     З 24 лютого 2022 року, в результаті повномасштабного вторгнення військ російської федерації на суверенну територію України, громадяни нашої неньки живуть в умовах воєнного стану.
Протягом 2022 року на пунктах карантину рослин при відділах митного оформлення Київської та Київської міської митниць ДФС державними фітосанітарними інспекторами було проведено фітосанітарний контроль імпортних об'єктів регулювання у кількості: 27821616 одиниць садивного матеріалу, 35831598 штук зрізаних квітів, 838,0963 куб.м   деревини, 133839,6656 тонни інших об'єктів регулювання та 498891 штук дерев'яного пакувального матеріалу з різних країн світу  
На Київщині проведено роз’яснювальну роботу щодо профілактики отруєнь бджіл
Кожного року, з наближенням весни, аграрії починають проводити різні польові роботи, зокрема обробляти сільськогосподарські угіддя різними агрохімікатами та засобами захисту рослин. Разом з аграріями розпочинають свій труд і бджолярі. При появі перших квіточок вони розміщають свої пасіки біля квітучих лугів та полів.
До уваги суб’єктів господарювання та споживачів: розповсюдження пластикових пакетів під забороною
Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (далі – Закон) спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.
До уваги споживачів Київської області.
     Головне управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі - Головне управління) інформує, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 08.05.2022 № 11381/0/1-22 у 2022 році проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) у 49 суб’єктів (103 автомобільно-заправочних станцій) роздрібної торгівлі бензинами автомобільними та дизельним паливом з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на бензини автомобільні та дизельне паливо.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 12 січня 2023 року № 2022.7376-fup 4, стосовно виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S. A., Romania) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z. o. o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛЬВІВІМПОРТ», вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 28 грудня 2022 року № 2022.7602, стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) у пальмовій олії, що експортувалась з Республіки Гана (імпортер: Aheco, Malta) до України (отримувач: ТОВ «ВАКІРК ГРУП КОМПАНІ», проспект Ювілейний, 42 А, кв. 14, м. Харків, 61153). 
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД БОТУЛІЗМУ?
        Черговий раз, незважаючи на холодну пору року, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області зафіксовано випадок підозри на ботулізм.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
   Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 07 грудня 2022 року № 2022.6977-fup 5, стосовно виявлення Salmonella enteritidis у заморожених сирих курячих смужках, що експортувались з Польщі (виробник: Imex Marek-Sala, Sp. z o.o., Poland; вантажовідправник: Krak-Tol Katarzyna i Artur Tolak sp.j., Poland) до України (отримувач: ТзОВ «ЕКСІМ ФУД», вул. Хмельницького, 10, смт Куликів, Львівська обл., 44835).