<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У СХОДАХ ОЗИМОГО РІПАКУ  ВІД ХРЕСТОЦВІТИХ ТА РІПАКОВИХ БЛІШОК!
    За результатами фітосанітарного моніторингу посіви озимого ріпаку під врожай 2022 року заселяють хрестоцвіті та ріпакові блішки. Тепла сонячна погода сприяє активному розповсюдженню фітофагів. Блішки за щільності 1-3 екз. на рослину заселили  та живляться на 3-10% рослин озимого ріпаку, переважно у крайових смугах, надалі відбуватиметься розселення жуків по всьому полю.  
Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин в господарствах Київської області в осінній період 2021 року
    На Київщині отимальними умовами для посіву озимих зернових культур є встановлення середньодобової температури повітря 14-15ºС, в результаті осіння вегетація рослин триває 40-50 днів. Період з 5 по 25 вересня в області являється середнім багаторічним оптимальним строком сівби озимих зернових.  
Callosobruchus maculatus Fabr  Чотирьохплямистий зерноїд
    Карантинний організм, занесений до переліку відсутніх в Україна шкідливих організмів. Поширений в Європі (Великобританія, Греція, Італія, Франція), країни Середньої, Південно-Східної, Південної, Південно-Західної Азії, Африка, Центральна Америка, Австралія та Океанія.
    Ознаки ураження на  качані утворюються темно-коричневі плями різних форм і розмірів, що починаються від основи і поступово захоплюють всі зернівки. Крім почорніння, можна також спостерігати численні дефекти на зернах – різні борозни, прогнилі поглиблення, білі нальоти спороношення гриба. Цей наліт настільки схожий із симптоматикою сажки, що хворобу часто плутають летючою сажкою  
Персикова плодожерка «Carposina sasakii» небезпечний шкідник диких і культурних плодових рослин кісточкових і зерняткових порід.
    Персикова плодожерка (Carposina sasakii Matsum.) – небезпечний шкідник, який пошкоджує плоди диких і культурних плодових рослин кісточкових і зерняткових порід родини розоцвіті ( Rosaceae):  яблуня, груша, персик, абрикос, айва, слива, вишня, горобина, аронія, глід, дерен, шипшина, мигдаль та крушинових( Rhamnaceae): фініки. Гусениці вигризають ходи в плодах в усіх напрямках, заповнюючи їх екскрементами. В одному плоді одночасно розвивається декілька гусениць. Плоди втрачають свою цінніть.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИЯВЛЕННЯ КАРАНТИННОГО ОРГАНІЗМУ при переміщенні об'єктів регулювання територією України
              Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та ДУ "Центральна фітосанітарна лабораторія" при проведенні фітосанітарних процедур до об’єктів регулювання, призначених для переміщення Україною, а саме насіння фенхелю (спеції) - 0,1 тонни, країна походження – Єгипет, було виявлено гербологічний карантинний організм, відсутній на території України - Іпомея ямчаста / Ipomea lacunosa L./.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 31 серпня 2021 року № 2021.4355-fup 9 стосовно вилучення йогуртів з Італії (виробник: Granarolo SpA, Vernate (MI), що містять камедь рожкового дерева, яка перевищує MRL для оксиду етилену та експортувались до України (місце доставки: ТОВ «Дистрибуційна-логістична компанія «Пілот», пров. Володимира Усенко, 2, м. Харків, 61093).  
Протруювання – один із заходів боротьби з шкідниками на початку вегетації озимих зернових.
Обробка насіння озимої пшениці протруйниками — це важлива передумова рентабельного виробництва, адже якісне насіння є запорукою отримання високих врожаїв. За рахунок застосування високоякісного посівного матеріалу рівень урожайності зернових може підвищитися на 25–30%.  
В Київській області розпочинається осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин
    На території Київської області епізоотична ситуація щодо сказу тварин залишається напруженою, питома вага зареєстрованих випадків припадає на диких та бродячих тварин (лисиці, безпритульні коти і собаки).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційних повідомлень, отриманих по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 25 серпня 2021 року № 2021.4322 та № 2021.4322-fup 1 стосовно виявлення несанкціонованого новітнього харчового продукту (горіх бетель) з Пакистану (Saroya Traders) через Італію (імпортер: Raja Whole Sale Co) до України (отримувач: Ахмед Ахсан; просп. Маяковського, 81/11, кв. 253, м. Київ, 03141).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 19 серпня 2021 року № 2021.4442 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену в гуаровій камеді (постачальник: Abafoods, Badia polesine), що використовують в харчових продуктах бренду «BJORG» (оптовик: Bjorg Bonneterre et Compagnie, Saint-Genis-Laval) та експортувалась до України (отримувач: ТОВ «ТС ПЛЮС», вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 12 серпня 2021 року № 2021.4304 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену (сума 2 – СЕ та ЕО, виражена як ЕО: 11,8 мг/кг – проміле) у харчовій добавці, що експортувались з Фінляндії (виробник: Hankintatukku Arno Latvus OY, Helsinki) до України (отримувач: ТОВ «Лотус», пр. Бажана, 10, оф. 9-Б, м. Київ, 02140).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 27 липня 2021 року № 2021.3589-fup 4 стосовно виявлення міграції летких органічних компонентів (1,6 %) з силіконового посуду для дітей, що експортувались з Китаю (виробник: Shenzhen Kean Silicone Product Co., Ltd., Shenzhen) через Данію (вантажовідправник: FB Trading ApS, Hinnerup) до України (отримувач: ФОП Кравченко Владислав, вул. Героїв України, 77 кв. 50, м. Світловодськ, Кіровоградська обл., 27500).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 06 серпня 2021 року № 2021.3977-fup 2 стосовно вилучення від одержувачів напівфабрикатів та заготовок для випічки з Італії, що містять стабілізаторну добавку з Франції, що перевищує MRL для оксиду етилену, які експортувались з Італії (оптовик: Unigpa s.r.l., Conselice) до України (отримувач: ТОВ «Мастер Мартіні Україна», вул. Здолбунівська, 3 А, м. Київ, 02081).