<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

БАКТЕРІАЛЬНЕ В’ЯНЕННЯ (ВІЛТ) КУКУРУДЗИ ERWINIA STEWARTII (SMITH) DYE.
      Бактеріальне в’янення кукурудзи Erwinia stewartii - одне з найшкодочинніших захворювань кукурудзи. Збудник хвороби внесений до переліку карантинних організмів, відсутніх на території України. 
Комунальне підприємство зобов’язане повернути споживачам у             м. Яготин понад 4,4 млн. грн зайво нарахованої плати за послуги з теплопостачання та сплатити штраф в сумі понад 1,5 млн. грн.
     Відповідно до річного плану здійснення заходів державного контролю на 2021 рік у червні цього року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі – Головне управління) було проведено планову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з постачання теплової енергії (послуги з централізованого опалення) у м. Яготин Київської області.
Повернути кошти чи обміняти товар - законне право споживача!
   До Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) надійшло  звернення споживача стосовно відмови магазином у обміні або повернення коштів за непродовольчий товар, який не був у використанні, а саме за гумові капці.
Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у агроценозах Київської області в липні 2021 року
    Зернові колосові. Посівам зернових колосових культур хлібні клопи продовжуватимуть завдавати шкоди. Цьогорічної вегетації, як і останні роки, розвиток фітофагів відбувається переважно за чисельності, що не перевищує ЕПШ. На 20-60% обстежених площ озимої пшениці дорослими клопами та личинками  у слабкому ступені пошкоджено від 1 до 4% рослин за щільності 0,3-1 екз. на кв.м.
До уваги суб'єктів господарювання! Зміни вимог Євразійського економічного союзу
З 7 липня 2021 року вступає в силу Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 18 травня 2021 року № 54 "О внесении изменений в некоторые решения Совета Евразийской экономической комиссии".  
Вітаємо з найважливішим державним святом – Днем Конституції України!
        Щорічно 28 червня відзначається важливе державне свято - День Конституції України. Саме цього дня 25 років назад було введено в дію основний Закон України - Конституцію.          Наша держава, зробивши європейський вибір, у непростій боротьбі відстоює територіальну цілісність і свободу. І в ці дні ми особливо розуміємо важливість Основного Закону, який захищає наші державні символи, нашу мову, кордони, права кожного громадянина України.  
БОРЩІВНИК СОСНОВСЬКОГО — НЕБЕЗПЕЧНА РОСЛИНА!
    Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) - багаторічна рослина з родини селерових, злісний бур'ян. Через високий зріст і велику надземну масу цю дворічну рослину і зараз називають Геракловою травою, наукову назву цієї рослини надано на честь відомого дослідника флори Кавказу Д. І. Сосновського.
БАКТЕРІОЗ ВИНОГРАДУ (ХВОРОБА ПІРСА) XYLELLA FASTIDIOSA WELLS ET AL.
    Збільшення обсягів імпорту та експорту садивного матеріалу створюють умови для проникнення та розповсюдження на території України нових потенційно-небезпечних бактеріальних хвороб.  
Переноспороз соняшнику.
    Переноспороз (несправжня борошниста роса ) на соняшнику протягом останніх років  інтенсивно розвивається. Зустрічається в усіх зонах вирощування соняшника, але найбільш поширена в Лісостепу і північній частині Степу. Рівень ураженості рослин може досягати 50-60%, а недобір врожаю - 50%.Рівень зараження залежить від стійкості сортів та гібридів, кількості інфекції на полі та , звичайно, системи захисту. Складність боротьби зі збудниками переноспорозу зумовлена їхніми біологічними особливостями. Застосування малоефективних препаратів призводить до накопичення патогенів у грунті, відтак щороку зони ураження соняшнику збільшуються.  
    Серед тих видів шкідників, яких на сьогодні немає в межах України, слід звернути увагу на совок (Spodoptera): єгипетську бавовникову - Spodoptera littoralis, азіатську бавовникову - S. litura, південну - S. eridania - та кукурудзяну листяну - S. Frugiperda. Усі види є поліфагами. У межах субтропічного та тропічного ареалу совки є одними з головних сільськогосподарських шкідників..
Жовта хвороба гіацинтів (Xanthomonas hyacinthi (Wakker) Dowson)
Збудник жовтої хвороби гіацинтів входить в перелік карантинних організмів відсутніх на території України Список  А-1 (наказ Мінагрополітики  №397 від 16.07.2019р) Рослини-господарі – гіацинти.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 17 червня 2021 року № 2021.2966-fup 7» стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид (32.5 mg/kg - ppm) в харчовій добавці (Locust Bean Gum, Камедь рожкового дерева, Е410), що експортувалась з Туреччини (постачальник: Cargill Tarim Ve Gida Sanayi Ticaret AS, Atasehir/Istanbul) до України (отримувач: ТОВ «Тетра Пак»).
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 18 червня 2021 року № 2021.2799-fup 1» стосовно виявлення флуазифоп-п (0.052 mg/kg - ppm) в брокколі, що експортувались з Республіки Польща (виробник, вантажовідправник: Polski Ogrod Sp. z o. o.) до України (отримувач: ТОВ «Торгівельний Дім «Асканія», пров. Новопечерський, 5, м. Київ, 01042).
Капровий жук (Trogoderma granarium Everts) є одним з найнебезпечніших карантинних шкідників зерна і різноманітних продуктів його переробки, відсутній на території України.
    Батьківщина Капрового жука – Індія, де він вперше відзначений як серйозний шкідник запасів зерна в 1984 р.