<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

Новини

Прогноз фітосанітарного стану агроценозів Київської області та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин в травні 2022 року
    Нестійкі погодні умови квітня які супроводжувались поривчастими вітрами і ранковими заморозками відтермінували вихід хлібних клопів: шкідливої черепашки та гостроголового клопа з місць зимівлі. З настання стійкої денної температури повітря не нижче 18-19ºС клопи мігруватимуть із місць зимівлі до озимої пшениці , а пізніше заселятимуть ярі пшеницю та ячмінь. Шкідлива черепашка традиційно буде домінуючим видом серед хлібних клопів, розвиток яких буле переважно за допорогової чисельності, заселення посівів характеризуватиметься невисоким рівнем щільності імаго, на рівні останніх років, Дорослі клопи, спочатку зосереджуватимуться у крайових смугах полів, на зріджених посівах, які добре прогіваються, де живитимуться клітинним соком рослин. Поступово імаго розселятимуться по всьому посіву. Переліт клопів вважається завершеним, коли співвідношення самці: самиці = 1:1.  
    З кожним днем збільшуються обсяги імпорту посадкового матеріалу й з огляду на це, зростає ризик потрапляння на українські полуничні плантації карантинних шкідників, раніше невідомих у нашій країні. Суничний брунькоїд, що належать до родини довгоносиків (Curculionidae) – є карантинним організмом, який відсутній в Україні. Anthonomus signatus - північноамериканський шкідник суниці, але цей вид також пошкоджує малину, ожину, чорницю, лохину. Крім цього, шкідник зустрічається на багряннику канадському, що має декоративне значення, і на представниках роду перстачу.  
Шкодочинність та розповсюдження карантинного організму Американського білого метелика (Hyphantria cunea)
    Одна з найнебезпечніших для ведення сільського господарства комах - американський білий метелик ( Hyphantria cunea Drury), що належить до обмежено поширених карантинних організмів на території  України та входить  до переліку шкідливих організмів ЄОКЗР A2.  
Обережно БОТУЛІЗМ
    Проблема харчових отруєнь, викликаних збудником ботулізму, з року в рік залишається актуальною.   Так, в перших числах травня поточного року на території Київської області зареєстровано випадок захворювання на ботулізм в одному із сіл Білоцерківського району з однією постраждалою.  
ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ! Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує стосовно регулювання цін на бензини автомобільні та дизельне пальне
    Постановою КМУ від 14.05.2021 № 474 «Про внесення змін до постанов КМУ від 22.04.2020 №341 і від 09.12.2020 № 1236» запроваджено державне регулювання цін на бензини автомобільні та дизельне паливо шляхом встановлення максимальної торгівельної надбавки, що нараховується до середньої вартості 1 літра відповідного виду палива, яка визначається Міністерством економіки та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства щомісяця.  
КУРЧАВІСТЬ ЛИСТЯ ПЕРСИКА
    Курчавість персика - це грибкове захворювання, яке  вражає персика, знижуючи плодоношення. Хвороба вражає молоде листя, стебла, і якщо вчасно не вжити заходів, поширюється на все дерево.  Найбільш часто захворювання є наслідком невикористання профілактичних обприскувань і різких температурних перепадів.  
Яблунева муха (Rhagoletis pomonella Walsh) – небезпечний шкідник плодових культур.
     Яблунева муха є небезпечним шкідником плодових та декоративних рослин в багатьох країнах світу. В Україні вона входить до Переліку регульованих шкідливих організмів, відсутніх на території нашої країни (А1).      Ареалом розповсюдження яблуневої мухи є США, Канада, Мексика та Афганістан. Історично її кормовою рослиною  був дикий глід, але в середині 1800-х років, коли яблуня була завезена в Північну Америку, шкідник перекинувся на неї.  
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області тримає на контролі цін на соціально-значущі товари
    З метою забезпечення цінової стабільності в умовах воєнного стану Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223 (далі – Постанова), якою визначено, що на період воєнного стану, зокрема, Держпродспоживслужбою забезпечується контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на окремі групи товарів.
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У ПОЛЯХ ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР!
У посівах озимих пшениці та ячменю відмічається ураження рослин хворобами. За даними фітосанітарного моніторингу, проведеного спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні найбільш інтенсивно проявляються борошниста роса, септоріоз, якими уражено 3-15% рослин, на кореневі гнилі хворіє 3-5% рослин.  
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У СХОДАХ ГОРОХУ!
      Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні було проведено моніторинг посіві гороху та відмічено початок заселення сходів бульбочковими довгоносиками. Найбільш уразливі рослини від сходів до фази 6-го листка. У суху та спекотну погоду (порівняно з хмарною) шкодочинність бульбочкових довгоносиків зростає в 6–10 разів.  
Захистіть зерносховища від шкідливих організмів.
    Відповідно до ст. 121 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 24.02.2022 N 64 "Про введення воєнного стану в Україні", абз. 2-го і 8-го частини другої ст. 18 Закону України "Про захист рослин", ст.10 Закону України "Про карантин рослин" доводимо до Вашого відома про необхідність в проведенні в зернозберігаючих складах, елеваторах комплексу профілактичних і винищувальних заходів боротьби зі шкідниками запасів .  
Небезпека бурої гнилі картоплі (Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi)
    Найчастіше пошкоджує регіони з теплим кліматом, оскільки оптимальна температура повітря для розвитку бактерій становить плюс 27. Бактеріальне в᾿янення картоплі є судинне захворювання, у результаті зараження яким усередині рослин відбувається закупорка судин і як наслідок, загибель окремих стебел або всієї культури. Бура гниль уражає в першу чергу рослини родини пасльонових (картопля, томати, баклажани і тютюн), але в тропічних і субтропічних регіонах бактерією пошкоджується понад 200 видів рослин, серед яких безліч бур’янів і квітів.  
Захистіть яблуневий сад перед цвітінням!
    Яблуні схильні до зараження безліччю грибкових і бактеріальних хвороб, нападу численних шкідників. Тому для захисту яблуневого саду слід проводити комплексні своєчасні обробки ефективними препаратами .  
Вірусні хвороби рослин вважаються одними з агентів, які гальмують розвиток сільського господарства. Спричинені захворювання практично не піддаються контролю, знижують урожайність і завдають значних економічних втрат сільському господарству. Однією з найшкодочинніших хвороб являє собою регульований карантинний організм неповірус кільцевої плямистості томатів ( Tomato ringspot nepovirus ( ToRSV )) – вірус кільцевих плям томата, що є рослинним патогенним вірусом родини Secoviridae. Неповірус кільцевої плямистості томатів окрім томатів, уражує безліч видів рослин – дерева, кущі, трав'янисті багаторічні рослини, плодові, виноград, овочеві культури та бур'яни.