<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

Небезпечний карантинний організм - південний американський мінер Liriomyza huidobrensis Blanc.
    Одним з основних чинників зниження потенційної врожайності культур є біологічні агенти, які можуть відноситися до фітофагів, збудників хвороб та бур’янів. Сумарні втрати від  їх впливу є значними. Також  деякі види організмів у сприятливі роки можуть істотно знизити врожайність, навіть за вжиття заходів захисту культури. 
Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області вжито заходів щодо забезпечення прав споживача, визначених Законом України «Про захист прав споживачів», в результаті чого споживачу повернуто грошові кошти за товар в сумі 229, 9 тис
    До Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі - Головне управління) звернувся споживач щодо порушення його прав, визначених Законом України «Про захист прав споживачів», при придбанні меблевих виробів.
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 11 лютого 2021 року № 2020.4713-fup 2 стосовно виявлення Salmonella enterica ser. Enteritidis (presence /25g) у замороженому філе курячому...
Вимоги до дерев’яного пакувального матеріалу при міжнародних перевезеннях
    При міжнародних перевезеннях різноманітних вантажів часто використовують тару виготовлену із деревини. Деревина, отримана з живих або мертвих дерев, може бути заражена шкідливими організмами. Дерев’яний пакувальний матеріал часто виготовляються зі свіжої деревини, яка...
Підсумки за результатами роботи Головного управління в 2020 році у сферах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини
    Завдячуючи своєму адміністративно-географічному положенню Київська область займає одне з провідних місць в країні щодо кількості поголів’я сільськогосподарських тварин та птиці, концентрації підприємств з виробництва харчової продукції як тваринного так і рослинного походження, логістичних складів, закладів оптової та роздрібної торгівлі продуктами харчування, закладів громадського харчування, митних терміналів, через які імпортується харчова продукція та ін.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 17 лютого 2021 року № 2021.0845 стосовно несанкціонованої речовини оксид етилену (0,35 mg/kg – ppm) у шоколадках з насінням кунжуту, що експортувалось з Іспанії (виробник: Chocolates Torras SA, Ella Del Terri; постачальник: Trades SA, Barcelona) до України (отримувач: ТОВ «Галичина Опт», вул. Княгині Ольги, 5 з, м. Львів, 79021).  
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області зобов’язало комунальне підприємство повернути споживачам понад 5 млн.грн. необґрунтовано нарахованих коштів за житлово-комунальні послуги та сплатити штраф 1,9 млн.грн.
    На виконання плану роботи на 2021 рік у січні Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі – Головне управління) було проведено планову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з постачання теплової енергії (послуги з централізованого опалення), послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та послуги з поводження з побутовими відходами (послуги з вивезення побутових відходів) у смт. Глеваха Фастівського району Київської області.  
УВАГА !!! В Київській області зареєстрований новий випадок грипу птиці.
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що відповідно до Звітів про результати дослідження патологічного / біологічного матеріалу / об’єктів навколишнього середовища Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 16.02.2021 № 001481 м.п.м./21 та № 001485 м.п.м./21 від патологічного матеріалу птиці, що утримувалися в приватному домогосподарстві смт Клавдієво-Тарасове, Бучанського (Бородянського) району Київської області, при молекулярно-генетичних дослідженнях виявлено РНК вірусу пташиного грипу (тип А субтип Н5N8).  
ВИЯВЛЕНО КАРАНТИННІ ОРГАНІЗМИ
    15 лютого 2021 на пункті  при ВМО №1, м/п «Чайки» Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області виявлено у вантажі салату свіжого LOLLO – 0,8 т із Італії було виявлено ентомологічний карантинний організм – Західний квітковий трипс - Frankliniella occidentalis Рerg (імаго в живому стані).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 11 лютого 2021 року № 2020.4713-fup 2 стосовно виявлення стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену (> 5 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалось з Індії (експортер: Talakshi Lalji & Co, Mumbai) через Нідерланди (імпортер: H.Ch. Schobbers B.V., Venlo), де було використане при виготовленні енергетичних батончиків (виробник: The Bar Factory BV, Duiven; оптовик: Adventure Food BV, Utrecht) та експортовано до України (отримувач: The Climb Company, вул. Січових Стрільців, 8 а, м. Дніпро, 49000).  
ВИЯВЛЕНО КАРАНТИННІ ОРГАНІЗМИ
    11 лютого 2021  на пункті  при ВМО №1 м/п «Столичний» (АІТ) виявлено у вантажах капуста броколі – 0,864 т, салат свіжий Фрізе – 0,04 т, салат свіжий Айсберг – 1,5 т, салат свіжий Лолло- 0,14 т із Польщі (походженням із Нідерландів) було виявлено ентомологічний карантинний організм – Західний квітковий трипс - Frankliniella occidentalis Рerg (імаго в живому стані).  
Фахівці Білоцерківського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області прийняли участь у робочій нараді з питань організації безпечного харчування дітей в освітніх закладах Фурсівської територіальної громади.
    Забезпечення дітей повноцінним, якісним і безпечним харчуванням завжди було  і є  одним із найважливіших спільних  завдань органів місцевого самоврядування, постачальників харчових продуктів, керівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти.  
Шкодочинність карантинних організмів – рослин роду Striga spp
    Рослини роду Стрига (Striga spp.) представляють собою цілу групу рослин родини Orobanchaceae . Красивий вигляд рослин, однак відомий під назвою “трава відьом”(Witchweed). Чому? Тому що цей вид насправді є паразитом та напівпаразитом. Всього на планеті налічується близько 60 видів даного роду. Найбільшу шкідливість представляють собою такі різновиди рослин: Єгипетська стрига ( Striga hermontyca ), Заразихова стрига ( Striga orobanchoides ), Жовта стрига ( Striga lutea ) та Азіатська стрига ( Striga asiatica ).  
    З метою попередження надходження нотифікаційних повідомлень від країн Європейського Союзу Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує, що з 14 грудня 2019 року відбулися зміни у європейському законодавстві, які стосуються експорту об'єктів регулювання, в т.ч. машин та транспортних засобів, що експлуатуються в сільськогосподарських або лісових цілях.