<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

Фітофтора на помідорах
    Поширене заняття для всіх городників-боротьба з фітофторою на помідорах. Це захворювання пасльонових протягом короткого часу може знищити повністю весь урожай. Саме тому, коли виникає фітофтора на помідорах,методи боротьби повинні бути активними вже на початкових стадіях недуги.  
    Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області розроблено «Програму по боротьбі з сажковими хворобами зернових колосових культур в Київській області на 2021-20222 рр ». Програма являється впровадження комплексу ефективних заходів по виявленню та боротьбі з сажковими хворобами зернових колосових культур у агроценозах області. Вона може використовуватись суб’єктами усіх форм власності і господарювання. Ознайомитися з нею можна за посиланням    
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 19 липня 2021 року № 2021.3681-fup 10 стосовно виявлення 2-хлоретанолу в камеді рожкового дерева (Е 410), яка використана в складі спецій, що експортувались з Польщі (виробник: F. P. H, KRIST Kadzielawa, Gorbunkov Sp. Z o. o., Dabrowa Tarnowska) до України (отримувач: ТОВ «Смаки Полісся», вул. Героїв Майдану, 3, м. Новоград-Волинський, Житомирська обл., 11700).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 19 липня 2021 року № 2021.3830 стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в добавці-стабілізаторі, що використовувалась у виробництві морозива, яке експортувалось з Румунії (відправник: SC Macromex SRL, Campia-Turzii) до України (отримувач: ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна», п-т Петра Григоренка, 43, м. Київ, 02140).  
    Згідно вимог чинного законодавства, зокрема: частини другої статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», абз. 7 частини першої статті 16 та абз. 4 частини другої статті 18 Закону України «Про захист рослин», Державних санітарних правил ДCанПіН 8.8.1.2.001-98, інших нормативно-правових документів, особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання такого допуску визначається Кабінетом Міністрів України – Постановою Кабінету Міністрів України №746 від 18 вересня 1995 р. Забороняється допуск сторонніх осіб до місць застосування пестицидів.
Як убезпечитися від пташиного грипу
    Грип птиці – висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення. Лікування грипу птиці не розроблено! Хворобу можна тільки попередити шляхом безумовного виконання правил біобезпеки.  
    Шкідливість. Патоген викликає загибель насінних коробочок, погіршуючи якість волокна у рослин бавовнику. Щорічні втрати врожаю бавовнику оцінюються в 2%. Значні втрати в садівництві (яблуня, персик, виноград) і в рільництві (люцерна). Гриб вражає більше 200 видів культурних і дикорослих рослин.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
      Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 12 липня 2021 року № 2021.3552-fup 3 стосовно виявлення погіршення органолептичних показників їжі при контакті з пластиковими чашками SINSAY, що експортувались з Китаю (виробник: LILING KALRING HOUSEHOLD CERAMICS CO., SUN JIA WAN LILING HUNAN) через Польщу (відправник: LPP SA, Pruszcz Gdanski) до України.
    Західний кукурудзяний жук Diabrotica virgifera virgifera) — обмежено поширений в Україні карантинний шкідник. Діабротика є обмеженим поліфагом. Крім кукурудзи, жуки здатні вигризати вміст квітки і паренхіму листків гарбузових (огірки, гарбузи, кабачки, патисони тощо), також, у зарубіжних матеріалах є інформація про можливість живлення пиляками та листками інших злакових рослин, бобових, айстрових культур.  
    Карантинні бур’яни – це найбільш  шкідливі види бур’янів які не ростуть або обмежено присутні на даній території, але мають великий потенціальний ареал можливої натуралізації.  
Важливість дотримання фітосанітарних вимог!
    Протягом IІ кварталу 2021 року у пунктах пропуску на державному кордоні та на пунктах при відділах митного оформлення встановлені випадки порушення фітосанітарних вимог України, а саме: надходження немаркованого дерев'яного пакувального матеріалу (11 випадківз таких країн: Франції, Іспанії, Туреччини, Польщі, Королівства Нідерланди, та США...
Увага ! Стеблевий кукурудзяний метелик
                  Проходить літ стеблевого кукурудзяного метелика, розпочалась його яйцекладка. Температура повітря  вночі для масової яйцекладки повинна становити від 17 градусів С. Найбільшої шкоди врожаю кукурудзи завдаватимуть гусениці, які вийдуть з перших яйцекладок та вгризатимуться в стебло рослини. 
Пасмо льону - небезпечна інфекційна хвороба льону
       Пасмо льону небезпечна карантинна хвороба льону, що викликана грибом Mycosphaerella linicola Naumov. Уперше хворобу було виявлено в Аргентині в 1911 році. На сьогодні пасьмо льону виявлено в Бельгії, Білорусі, Великобританії, Греції, Італії, Литві, Росії, Румунії, Сербії, Словенії, Сербії, Україні, Франції, Хорватії, Угорщині, Чорногорії, Швеції, а також в Азії, Африці, Північній Америці, Південній Америці, Австралії і Океанії.  
ПІДСУМКИ РОБОТИ ВІДДІЛУ КОНТРОЛЮ ЗА РЕГУЛЬОВНИМИ ЦІНАМИ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2021 РОКУ
     Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Відділ) з початку 2021 року було здійснено 92 заходи державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.