<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

Золотарник Канадський
    На Київщині виявлено осередки засмічення узбіччя доріг, городів, полів малопоширеним бур’яном - золотарником канадським або (звичайним). Трав'яниста багаторічна рослина висотою від 50 см до 2 м. Стебла прямі, стоячі, не розгалужуються. Пагони золотарника густо вкриті вузькими ланцетоподібними листям, розташованими по черзі. Листові пластинки опушені з нижнього боку і «голі» з верхньої. Краї зубчасті. Коренева система розвивається горизонтально.  
Західний кукурудзяний жук ( Diabrotica)
    Західний кукурудзяний жук (Diabrotica) - небезпечний шкідник кукурудзи, який вже виявлено на території Київської області. Личинки жука живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, за рахунок того, що жуки та личинки є переносниками різноманітних збудників захворювань
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 10 вересня 2021 року № 2021.3978 та № 2021.3978-fup 13 стосовно виявлення Salmonella typhimurium у крилах індички (виробник: Indyk-Slask Sp. Z o. o, Wolnosci 21, 42-672, Poland...
БОТУЛІЗМ ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА.
    Улюблений сезон цієї небезпечної хвороби літо-осінь, коли господині активно займаються консервацією продуктів. Саме консерви – овочеві, фруктові, грибні, м’ясні, рибні стають основною причиною захворювання. А також споживання копченостей, в’яленої та сушеної риби, особливо приготовлених у домашніх умовах з порушенням гігієни, та продукція, упакована під вакуумом.  
До уваги суб'єктів господарювання! Фітосанітарні вимоги Республіки Узбекистан до імпортного насіння зернових культур
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала лист Державної інспекції з карантину рослин при Кабінеті Міністрів Республіки Узбекистан стосовно фітосанітарних вимог до імпортованого насіння зернових культур.  
ЗАПРОВАДЖЕННЯ КАРАНТИННОГО РЕЖИМУ ПО ЗАХІДНОМУ КУКУРУДЗЯНОМУ ЖУКУ
    З початком вегетаційного періоду спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, відповідно до затвердженого плану робіт, проведено моніторинг території Київської області - візуально та за допомогою феромонних пасток - з метою виявлення карантинних організмів, у тому числі західного кукурудзяного жука.  
Обстеження на відповідність Протоколам фітосанітарних вимог щодо експорту до КНР
    З метою виконання вимог Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки державними фітосанітарними інспекторами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області за зверненням суб'єктів господарювання обстежено посіви ячменю (в тому числі для встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від Tilletia controversa) на площі 2908,4 га, 43 поля. Враховуючи результати обстежень та висновки фітосанітарної експертизи посіви ячменю відповідають Протоколу.  
Увага! В посівах озимого ріпаку спостерігається осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком
    Ріпаковий пильщик також відомий за назвою ріпаковий трач трапляється повсюди. Паразитує на хрестоцвітих культурах ріпаку, капусті, брукві та редисі.  
На Київщині з 13 вересня 2021 року розпочато осінню кампанію з пероральної імунізації диких тварин
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що над територіями лісових та сільськогосподарських угідь Київської області, окрім водних об’єктів та населених пунктів, за допомогою авіації з 13.09.2021 розпочато розповсюдження поживних принад з вакциною проти сказу тварин – пероральна імунізація диких м’ясоїдних. В залежності від погодних умов зазначений захід може тривати протягом 1-2 тижнів.  
    Повсюдно у ріпакосійних господарствах посіви озимого ріпаку зселяють та завдають шкоди рослинам хрестоцвіті блішки, капустяна попелиця, проходить відродження псевдогусениць ріпакового пильщика, гусениць ріпакового та капустяного біланів. Тепла сонячна погода сприятиме поширенню та шкідливості комах.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 03 вересня 2021 року № 2021.4074 та «№ 2021.4074-fup 29 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену у сировині (постачальник: ADE-Orangen-Mango-Grundstoff), яка використовувалась при виявленні напоїв HELL FOCUS STR 250C (виробник: Hell Energy Magyaroszag Kft) та експортовано до України (отримувач: ТОВ «ХЕЛЛ ЕНЕРДЖІ ДРІНКС», м. Київ, 03038).  
На Київщині Держпродспоживслужба зобов’язала комунальне підприємство повернути споживачам понад 3,9 млн. грн зайво нарахованих коштів за житлово-комунальні послуги та сплатити штраф в сумі               551 тис. грн.
    На виконання річного плану здійснення заходів державного контролю на 2021 рік у серпні цього року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі – Головне управління) було проведено планову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення і послуги з постачання теплової енергії (централізованого опалення) споживачам смт. Бородянка Київської області.  
Хотілось би звернути увагу  на таких досить небезпечних шкідників як азіатський вусач – Anoplophora glabripennis (Mots.) та китайський вусач - Anoplophora chinensis (Forst.), які можуть бути завезені з деревиною та лісоматеріалами, саджанцями та іншим садивним матеріалом в Україну. Регульовані шкідливі організми,  внесені до переліку А-1, як відсутні на території України.  
   Деревина, отримана з живих або мертвих дерев, може бути заражена шкідливими організмами. Дерев’яний пакувальний матеріал часто виготовляються зі свіжої деревини, яка не пройшла переробку або обробку, достатньої для видалення або знищення шкідливих організмів, і, тому залишається шляхом для поширення карантинних шкідливих організмів. Крім того, дерев’яний пакувальний матеріал дуже часто використовуються повторно, ремонтуються або переробляються. Дійсне походження різних частин дерев’яного пакувального матеріалу важко визначити, їх фітосанітарний статус не може бути легко встановити.