<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

Новини

МОНІАЛЬНИЙ ОПІК У САДУ
     Чи спостерігали ви останніми роками, як навесні часто всихають пагони плодових дерев у саду – персика, абрикоса, вишні, черешні і навіть у декоративної сакури? Яблуню й грушу ця напасть також не оминає. Причина цього явища –захворювання, що його викликають гриби роду Мо nilia . Для них м’які й вологі зими, які в основному зараз спостерігаються у нас – просто чудові умови для розвитку.  
Одним із найнебезпечніших захворювань для посівів пшениці є індійська сажка пшениці, збудником якої є гриб Tilletia indica Mitra . Перші відомості про нове сажкове захворювання пшениці надійшло з пакистанської провінції Фейсалабад у 1909 році. Пізніше патоген поширився в північних та центральних штатах Індії. У 1972 році хворобу було зафіксовано в Мексиці. В даний час поширена в країнах Азії, Афганістані, Іраку, Непалі, Пакистані, а також в США, Мексиці, та Бразилії.   
    В Україні в різні роки виявляли ураженість сільськогосподарських культур багатьма видами фітопатогенних бактерій. Останніми роками спостерігається тенденція до збільшення кількості бактеріальних хвороб, що обумовлено як об’єктивними факторами (кліматичні зміни, інтродукція нових культур), так і суб’єктивними (недостатній контроль за збудниками, несвоєчасне виявлення, тощо).  
    Увага! Відділ реєстрації і обліку машин в агропромисловому комплексі Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області поновлює роботу за адресою : м. Киів, вулиця Бориса Гмирі 9в.  
Дотримуйтесь фітосанітарних вимог країн-імпортерів !
Україна – це велика аграрна країна зі значною часткою експорту в своїй економіці. В період воєнного стану дуже важливо продовжувати ведення бізнесу та торгівлі з іншими світовими країнами, проте не менш важливим залишається дотримання фітосанітарних вимог країни-імпортера до об’єктів регулювання.    
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 11 травня 2022 року № 2022.2784 стосовно виявлення Salmonella Infantis, Escherichia coli у крилах курячих, що експортувалось з України (виробник: Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» вул. Хлібозаводська, 14, м. Ладижин, Вінницька область, 24320; експортер: ПРАТ «МХП» вул. Елеваторна, 1, м. Миронівка, Київська область, 08800) до Нідерландів (імпортер: MHP Trade BV, Netherlands; оримувач: Eurofrigo BV., Netherlands).  
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У СХОДАХ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ!
    Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні, проведено фітосанітарний моніторинг сходів цукрових буряків та відмічено початок заселення звичайним та сірим буряковими довгоносиками, переважно по краях полів. За теплої сонячної погоди чисельність та шкідливість фітофагів зростатимуть, жуки активно будуть заселяти посіви та завдаватимуть шкоди молодим рослинам. Сірий буряковий довгоносик розвиватиметься і шкодитиме насамперед, у тих господарствах, де поля засмічені осотом, берізкою, гірчаком та іншими рослинами, якими він живиться.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційних повідомлень, отриманих по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 10 травня 2022 року № 2022.2752 стосовно виявлення Salmonella Infantis та E. Coli у курячому філе та від 11 травня 2022 року № 2022.2783 стосовно виявлення Salmonella Infantis, Escherichia coli у замороженому філе курячої грудки, що експортувались з України (виробник: Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» вул. Хлібозаводська, 14, м. Ладижин, Вінницька область, 24320; експортер: ПРАТ «МХП» вул. Елеваторна, 1, м. Миронівка, Київська область, 08800) до Нідерландів (імпортер: MHP Trade BV, Netherlands; оримувач: DAALIMPEX VELSEN BV., Netherlands).  
     Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області нагадує суб’єктам господарювання, які планують виробництво насіння та садивного матеріалу з метою подальшої реалізації, відповідно до статті 12 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» потрібно подати заяву про включення юридичної або фізичної особи-підприємця до Державного Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2022 рік. Державний реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва – це перелік суб’єктів насінництва та розсадництва, які виробляють насіння та/або садивний матеріал для реалізації відповідно до вимог Закону України «Про насіння і садивний матеріал».  
Хімічний захис саду після цвітіння.
    Відцвітають сади , але послаблювати увагу за плодовими деревами не слід. Період після цвітіння та початок літа є дуже важливим і вирішальним для садівників.  Знизити шкодочинність і регулювати розвиток шкідників можна різними методами.  
До уваги суб'єктів господарювання! Зміни вимог Республіки Албанія
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що, відповідно до листа Міністерства сільського господарства та розвитку сільської місцевості Республіки Албанія, внесено зміни до фітосанітарних вимог.  
Небезпека сказу та його профілактика
    Сказ – це гостра зоонозна вірусна хвороба. До сказу сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі і людина. Зазвичай захворювання проявляться паралічами та закінчуються смертю.  Захворювання на сказ поширене майже по всьому світі. Хоча, наразі в країнах Західної Європи, Північної Америки, в Японії та Південній Кореї хвороба поборена та не реєструється.  
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У ПОСІВАХ ЯРИХ ЗЕРНОВИХ КОЛОСОВИХ КУЛЬТУР!
    Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні проведено фітосанітарний моніторинг сходів ярих зернових колосових культур, при якому відмічено заселення посівів хлібними блішками, цикадками, п’явицями, попелицями, злаковими мухами. Шкідники концентруються переважно по краях полів. За встановлення теплої сонячної погоди активність та шкідливість фітофагів будуть зростати.  
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У ПОСІВАХ ОЗИМОГО РІПАКУ!
    Звертаємо вашу увагу, що підвищення температури повітря сприяло початку виходу з місць зимівлі небезпечних для посівів озимого ріпаку комплексу комах-шкідників.