<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

ВИЯВЛЕНО КАРАНТИННІ ОРГАНІЗМИ
    01 та 04 березня  2021р  на пункті при  ВМО № 1  м/п " Київ-Західний"  (КАТП-13054) Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області виявлено у вантажах кукурудзи  – 22,45 т тонн та 22,45 тонн із Іспаніі було виявлено мікологічний карантинний організм – диплодіоз кукурудзи - Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton Два автомобілі із зараженим вантажем повернуто. До країни-експортера направлено нотифікаційні повідомлення щодо невідповідності фітосанітарним вимогам України.  
Ценхрус довгоголковий Cenchrus longispinus Fernald
    Ценхрус довгогол к овий – бур’ян, який несе загрозу людям і домашнім тваринам. Його, вкриті шипами плоди пошкоджують шкіру тварин, ранять шлунково-кишковий тракт та ротову порожнину. Шипи досить міцні і здатні травмувати шкіру людей і тварин...
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує стосовно надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) 04 березня 2021 року № 2021.0019-fup 20 щодо виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (5138 µg/kg – ppb) в...
ГОЛОВНИМ УПРАВЛІННЯМ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗУПИНЕНО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ, ЩО БУЛА РОЗМІЩЕНА З ПОРУШЕННЯМ ЗАКОНУ НА ТЕРИТОРІЇ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
    Відповідно до статті 26 Закону України «Про рекламу» (далі – Закон) та Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 № 153 державний контроль за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами на території Київської області здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління).  
Аспекти розміщення реклами алкогольних та тютюнових виробів
     На сьогоднішній день реклама є одним з найбільш глобальних заходів впливу на населення та здійснюється більшістю суб’єктів ринкової діяльності.    Так, відповідно до положень статті 26 Закону України «Про рекламу»  (далі - Закон) та Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 № 153, державний контроль за дотриманням законодавства про рекламу у сфері захисту прав споживачів реклами на території Київської області здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління).  
Начальником Білоцерківського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Володимиром Вовкотрубом ініційовано та проведено  робочу нараду з директорами агропродовольчих ринків м. Біла Церква.
    На нараді, що відбулася  04 березня 2021 року, обговорювались питання щодо необхідності посилення профілактичних та протиепідемічних заходів при здійсненні торгівлі на ринках, оскільки на території  міста різко зростає захворюваність населення на COVID-19.  
Обережно! Небезпечний шкідник середземноморська плодова муха.
    Середземноморська плодова муха –  Ceratitis capitata Wied. – - широкий поліфаг, пошкоджує близько 200 видів рослин із різних родин. До рослин живителів належать апельсини, мандарини, грейпфрути, авокадо, хурму, інжир, банани, лимони, суниці, гранати, манго, мушмула, груші, яблука, сливи, черешні, виноград, фініки, томати, баклажани, перець. На плодах видно місце проколу, який робить самка під час яйцекладки.  
Щодо прийняття Сполученим Королівством надзвичайних заходів з метою зменшення ризику імпорту рослинного матеріалу, зараженого Xylella fastidiosa
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що за повідомленням Департаменту з питань навколишнього середовища, продовольства та сільських справ Сполученого Королівства з 04 березня 2021 року набудуть чинності нові вимоги, які вносять зміни до положення про здоров'я рослин (фітосанітарні умови) (Поправка) (Вихід ЄС) 2020 року (The Plant Health (Phytosanitary Conditions) (Amendment) (EU Exit) Regulations 2020), щоб усунути загрозу здоров'ю рослин, спричинену Xylella fastidiosa .  
    У зв’язку з складною ситуацією, яка склалась з побічними продуктами тваринного походження, що не призначені для споживання людиною в Україні, з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та недопущення занесення африканської чуми свиней (далі - АЧС), сибірки на територію м. Біла Церква та Білоцерківського району, Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області...
ВІДБУЛАСЯ ПАРТНЕРСЬКА ЗУСТРІЧ У РАМКАХ ПІЛОТНОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ПРОЄКТУ «ЯКІСНЕ ХАРЧУВАННЯ – ЗДОРОВА ДИТИНА»
    На виконання Указу Президента щодо Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації за участю Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, представників Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», управлінь (відділів) освіти місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників та представників навчальних закладів, фірм постачальників обладнання, 24.02.2021 проведена партнерська зустріч (семінар) у рамках пілотного регіонального проєкту «Якісне харчування – здорова дитина» на базі Бучанського закладу загальної середньої освіти № 3 з дотриманням протиепідемічних заходів на період карантину.  
Ранньовесняний захист саду.
    Підвищення температури повітря кличе садівників у сад для проведення ранньовесняного захисту саду. Період небезпечних морозів уже минув, але кісточкові дерева нерідко втрачають плодові бруньки здебільшого в березні, коли після частих відлиг бруньки пробуджуються, вступають у ріст, а потім настає різке зниження температури повітря, яке призводить до їх загибелі.
Щодо державного регулювання ціни на природний газ
    19.01.2021 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18.01.2021 № 25 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до  Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».  
    Київська область одна з п’яти, яка долучилась до пілотного проєкту із контролю сирого молока (далі – проєкт). 25.02.2021 в рамках проєкту відбулася онлайн-зустріч з представниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».  
Бліда картопляна нематода
    Рослини-господарі:  картопля, томати, а також численні дикі й примітивні види і різновиди родини пасльонових....