<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

В Київській області ЗНЯТО карантин щодо сибірки тварин
     28 жовтня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді про  зняття карантину щодо сибірки тварин.  Таке рішення прийняте в результаті виконання в повному обсязі  Плану заходів, щодо локалізації та ліквідації вогнища сибірки та за відсутності протягом карантину загибелі тварин.
ВИЯВЛЕНЯ ПОРУШЕНЬ ВИМОГ ФІТОСАНІТАРНИХ ЗАХОДІВ ПРИ ВВЕЗЕННІ ОБ'ЄКТІВ РЕГУЛЮВАННЯ НА МИТНУ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ
     За період дії воєнного стану державними фітосанітарними інспекторами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області при проведенні фітосанітарних процедур до імпортних вантажів виявлено 102 випадки порушення вимог фітосанітарних заходів, а саме:  
Як отримати права на трактор?
     Потреба сільського господарства в кваліфікованих трактористах постійно зростає. І не дивно, адже Україна — аграрна держава, тому тенденція росту попиту є цілком обґрунтованою.  
Інтернет-торгівля: права споживача
     Оголошення воєнного стану в Україні змінило життя українців в усіх сферах. В тому числі і у сфері захисту прав споживачів. Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року             № 303 на території нашої держави введено мораторій на проведення заходів державного нагляду (контролю), чим суттєво обмежено можливість фахівців управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) своєчасно та в повному обсязі реагувати на порушення законних прав громадян. То як же тоді забезпечити захист своїх інтересів в умовах воєнного стану? Хочемо звернути увагу споживачів на деякі правові аспекти, що допоможуть вам не стати жертвами недобросовісних продавців.  
Захист прав споживачів в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні
     Згідно з пунктом першим постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року       № 303 проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» припинено.  
Увага! Мишовидні гризуни.
     Осіння пора – час завершення аграрного року. Врожай зібрано, засіяно озимину, настає час підготовки до наступного сезону.  Саме в  осінній період наполегливо нагадують про себе одні із найдавніших шкідників – гризуни. Вони здатні завдати величезних збитків сільськогосподарському виробництву  як в польових умовах, так і на складах, зерносховищах та елеваторах.
На Київщині зареєстровано сибірку дрібної рогатої худоби
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що в одному з господарств Київської області із патологічного матеріалу від ДРХ (коза) при бактеріологічних дослідженнях виділено збудник сибірки ( Bacillus anthracis ) .
РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ВІДДІЛУ КОНТРОЛЮ ЗА РЕГУЛЬОВНИМИ ЦІНАМИ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2022 РОКУ
     Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Відділ) за 3 квартали 2022 року було здійснено 69 заходів державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, з них 57 перевірок суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі бензинами автомобільними та дизельним паливом, 10 перевірок підприємств щодо економічної обґрунтованості та дотримання вимог діючого законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги та 2 перевірки суб’єктів господарювання, що провадять діяльність  на фармацевтичному ринку.
Що таке сказ та чим він небезпечний?
    Сказ – це вірусне захворювання, яке вражає центральну нервову систему теплокровних тварин та людини.
     Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області в складі комісії при Бучанській районній державній (військовій) адміністрації Київської області обстежили ветеринарно-санітарний стан молочно-товарної ферми одного із фермерських господарств Бучанського району Київської області.
Обережно!!! Отруйні гриби!
     В жовтні 2022 року у с. Озерна Маловільшанської сільської територіальної громади Білоцерківського району зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами з 2-ма потерпілими (сімейний осередок - 2 дорослих). Гриби  (невідомих видів) збирали на території лісопосадки поблизу села Озерна. Обоє постраждалих після вживання страви з тушкованими грибами без попереднього відварювання із симптомами гострого отруєння звернулися за медичною допомогою до ФКЗ КОР КОЦЕМД МК  «Білоцерківська станція екстреної медичної допомоги» та були доставлені в приймальне відділення КНП БМР "Білоцерківська міська лікарня №1", де були госпіталізовані з діагнозом "Гостре отруєння дикорослими грибами гастроентеротропної дії», стан середньої важкості.
ВІРУС ПЛЯМИСТОСТІ ТОМАТУ (ВІЛТ) збудник (Tomato spotted wilt tospovirus)
     Останніми роками вірусні хвороби створюють неменшу проблему, ніж грибкові та бактеріальні. На жаль, у нас їх часто недооцінюють, а боротьба з ними потребує доволі високого фахового рівня, та наші фермери й фахівці не завжди володіють потрібними знаннями.  
Не купуйте фальсифіковані пестициди!
     На ринку України є різноманітні засоби захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів. Вони мають високу якість, ефективність і зручність у застосуванні, яку забезпечили фірми - виробники цієї продукції. Будь-який хороший продукт стає об’єктом підробок, що є особливо небезпечними.  
До уваги споживачів та операторів ринку, що здійснюють обіг харчових продуктів !
      Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 01 вересня 2022 року № 2022.4907-fup 10, стосовно надходження повідомлень щодо харчового захворювання, спричиненого гістаміном, внаслідок споживання тунця від одного й того ж постачальника, що експортувався з Іспанії (експортер: Frime S.A.U., Spain) до України (імпортер: ТОВ «ОДІСЕЙ ЛЮКС», вул. Київська 19-А, м. Вишневе, Київська область, 08132).