<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

Новини

До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 31 березня 2022 року № 2022.1822-fup 3 стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в стабілізаторі Lygomme, що використовувався у виробництві морозива, що експортувалося з Франціїї (виробник: Mars Wrigley Confectionary France) до України (отримувач: ТОВ «Торгова фірма «РУДЬ», Київська область, 08122).  
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів кормів (RASFF) від 11 березня 2022 року № 2022.1439 стосовно виявлення фуразолідону (AOZ) у кормах для бджіл «Антивир», що експортувалися з росії (постачальник: ЗАТ «Агробіопром», Полтевське шосе, володіння 4, м. Балашиха, Московська обл., 143980; онлай-продавець (E-trade): Uley.in).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів кормів (RASFF) від 17 березня 2022 року № 2022.1425-fup 8 стосовно виявлення оксиду етилену (ЕТО) у напівфабрикатах для харчової промисловості, що експортувалися з Італії (виробник: Granulati Italia SPA, Italy; постачальник: Idealfoods SpA, Italy) до України (отримувач: ТОВ «ВІНО ДІВІНО», просп. Олександра Поля 10/12, м. Дніпро, 49101; отримувач: фізична особа Олена Войновська, вул. Леонтовича 6 А, м. Київ, 02000; отримувач: фізична особа Канигіна Алла Василівна, вул. Новопольова 106 А кв. 40, м. Київ, 02000). Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів кормів (RASFF) від 17 березня 2022 року № 2022.1425-fup 8 стосовно виявлення оксиду етилену (ЕТО) у напівфабрикатах для харчової промисловості, що експортувалися з Італії (виробник: Granulati Italia SPA, Italy; постачальник: Idealfoods SpA, Italy) до України (отримувач: ТОВ «ВІНО ДІВІНО», просп. Олександра Поля 10/12, м. Дніпро, 49101; отримувач: фізична особа Олена Войновська, вул. Леонтовича 6 А, м. Київ, 02000; отримувач: фізична особа Канигіна Алла Василівна, вул. Новопольова 106 А кв. 40, м. Київ, 02000).
Безпека бджіл при застосуванні пестицидів на сільськогосподарських культурах.
     Бджоли відіграють важливу роль в сільському господарстві, перелітаючи з однієї квітки на іншу вони забезпечують перехресне запилення, необхідне для розмноження більшості квіткових рослин. Наявність пасіки поблизу поля чи саду значно збільшує урожаю. В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь . Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, може призвести до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур.  
     Одними з найбільш небезпечних захворювань картоплі є кільцева гниль, збудниками яких є патогенні бактерії. Кільцева гниль, внесена до списку регульованих не карантинних шкідливих організмів України, збудником якої є Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff).  
 Хвороби – це одна з актуальних проблем, яка виникає при вирощуванні саду. Серед них бактеріальний опік плодових (Erwinia amylovora Burill Winslowetal), включений до «Переліку регульованих шкідливих організмів, обмежено поширених в Україні».  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 06 травня 2022 року № 2022.2286-fup 17 стосовно виявлення арахісового білка у харчовій добавці соєвий лецитин, що експортувалася з Нідерландів до України (отримувач: ТОВ «Cacaomill», вул. Гагаріна 26, оф. 410, м. Бровари, Київська область, 07400 та ТОВ «Cacaomill» вул. Незалежності 18, м. Бровари, Київська область, 07400)  
19.05.2022 15:18 День вишиванки
    Вишиванка – не просте вбрання українців, це особлива національна традиція, національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, це символ незламності українського духу, заявою на весь світ, що українці – вільний народ! А сам День вишиванки –свято, що покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Тож нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу!  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 6 квітня 2022 року № 2022.1799-fup 29 та від 28 квітня 2022 року № 2022.2452-fup 3 стосовно спалаху харчової інфекції спричиненої Salmonella Typhimurium, яка виявлена в окремій продукції компанії Ferrero (виробник: Ferrero Ardennes S.A., Belgium), що експортувалася до України ТОВ «ФЕРРЕРО УКРАЇНА» (отримувач: ТОВ «РАБЕН УКРАЇНА», вул. Броварська 150, смт Велика Димерка, Київська область, 07442).
Розгляд запитів про надання публічної інформації на період війни відстрочено
    Через військову агресію російської федерації проти України та запровадження воєнного стану розгляд запитів на публічну інформацію у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Київській області відстрочено. Опрацювання запитів буде відновлено після перемоги України та стабілізації ситуації.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 02 березня 2022 року № 2022.1018 стосовно спалаху харчової інфекції, що ймовірно викликана дитячими сумішами з США, виробництва компанії «Abbott». У разі виявлення вказаного харчового продукту просимо проінформувати Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області на електронну адресу: gu@dpssko.gov.ua .  
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області тримає на контролі цін на соціально-значущі товари
    З метою забезпечення цінової стабільності в умовах воєнного стану Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223 (далі – Постанова), якою визначено, що на період воєнного стану, зокрема, Держпродспоживслужбою забезпечується контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на окремі групи товарів.
Профілактика харчових отруєнь під час воєнного стану!
    Наразі в Україні ‒ діє воєнний стан. Наші громадяни, іноземні друзі, волонтери та партнери роблять свій внесок в тяжкий час, як збір продуктів харчування та приготування їжі для цивільного населення та особистого складу війська України.  
УВАГА! НЕБЕЗПЕКА У АГРОЦЕНОЗАХ ОБЛАСТІ ВІД ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ!
    У господарствах Київської області фітосанітарними інспекторами виявлено, що сходи соняшника заселяють та пошкоджують сірий буряковий, чорний, південний сірий довгоносики, піщаний мідляк, це може призвести до зрідженості посівів. Найбільш шкодочинними та загрозливими фітофаги будуть  від фази сходів до II пари справжніх листків соняшнику.