<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 06 серпня 2021 року № 2021.3977-fup 2 стосовно вилучення від одержувачів напівфабрикатів та заготовок для випічки з Італії, що містять стабілізаторну добавку з Франції, що перевищує MRL для оксиду етилену, які експортувались з Італії (оптовик: Unigpa s.r.l., Conselice) до України (отримувач: ТОВ «Мастер Мартіні Україна», вул. Здолбунівська, 3 А, м. Київ, 02081).  
На земній кулі розповсюджено близько 2,5 млн. видів живих організмів, серед яких налічується до 2 млн. видів комах, з яких біля 10% - шкідники рослин, а також численні збудники хвороб та бур’яни. Особливе місце з поміж них займають карантинні організми, що становлять потенційну економічну загрозу рослинним ресурсам.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 04 серпня 2021 року № 2021.4146 стосовно виявлення несанкціонованого генетично модифікованого рисового борошна (p35S та tNos), що присутнє у складі кондитерських виробів m&m’s та експортовано з Франції (виробник: Mars Chocolat Franse, Haguenau Cedex) до України (тримувач: Raben FG WH Ukraine).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
 Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 27 липня 2021 року № 2021.3972 та від 05 серпня 2021 року № 2021.3972-fup4 стосовно недостатніх записів простежуваності м’яса механічного обвалювання, що експортувалось з Бельгії (виробник: Kipco-Damaco N. V., Oostrozebeke) до Польщі (одержувач: Magnolia Plus Sp. z. o. o., Chelm), звідки надіслано до України (отримувач: ТОВ «Фреш Фуд Лоджистікс», вул. Б. Хмельницького, 42, м. Луцьк, Волинська область, 43016; холодильне збереження: вул. Лідавська, 1, м. Луцьк, Волинська область, 43000).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційних повідомлень Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 30 липня 2021 року № 2021.3720 та 30 липня 2021 року № 2021.3720-fup18 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену в камеді з рожкового дерева, що експортувалась з Італії (виробник: Unigra s.r.l., Italy), до України (отримувач: ТОВ «Мастер Мартіні Україна» (вул. Здолбунівська, 3-А, м. Київ, 02081).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційних повідомлень Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 04 серпня 2021 № 2021.4039 та від 04 серпня 2021 № 2021.4039-fup2 стосовно відкликання пончиків, що містять камедь рожкового дерева, що перевищує MRL для оксиду етилену, які експортувались з Франції (виробник: Vandemoortle, France) до України (отримувач: ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» (вул. Бутлерова, 1, м. Київ, 02090).  
Рак – підступна хвороба картоплі
    Серед хвороба  картоплі найбільш небезпечний є рак. Вперше спалах хвороби спостерігався наприкінці дев’ятнадцятого століття на території тодішньої Австро-Угорщини. З тих пір рак картоплі широко поширився в багатьох країнах Європи, перекинувся і на інші континенти. Серйозні спалахи раку картоплі були виявлені і на Україні. На сьогодні невеликі вогнища раку картоплі є у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційних повідомлень Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 27 липня 2021 року № 2021.3976 та від 30 липня 2021 року № 2021.3976-fup 2 стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в стабілізаторі Lygomme, що використовувався у виробництві морозива, що експортувався з Франції (виробник: Mars Wrigley Confectionery, Steinbourg) до України (отримувач: ТОВ «ТОРГОВА ФІРМА «РУДЬ», вул. Тваринників, 8, с. Шпитьки, Бучанський (Києво-Святошинський) район, Київська область, 08122).  
    Персикова плодожерка (Carposina niponensis Wals.) являється небезпечним шкідником, що пошкоджує плоди, як диких, так і культурних плодових культур, що відносяться до кісточкових і зерняткових порід.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційних повідомлень Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 27 липня 2021 року № 2021.3954 та від 02 серпня 2021 року № 2021.3954-fup 9 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену в гумці рожкового дерева з Німеччини (постачальник: ROEPER), з якого були виготовлені харчові добавки (Stab 2000, Super Neutrose Boite), що експортувались з Франції (виробник: LOUIS FRANCOIS, Marne la Vallee) до України (отримувач: ТОВ «ФАРІНА.ЮА», вул. 23 Серпня, буд. 49-В, кім. 25, м. Харків, Харківська область, 61103).
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 28 липня 2021 року № 2021.3997 стосовно виявлення несанкціонованої речовини (Е 410) в м’якому сирі, що експортувався з Польщі (BEL POLSKA Sp. Z.o.o., Poland) до України (отримувач: ТОВ «Укрлогістика», вул. В’ячеслава Чорновола, 46-А, м. Вишневе, Бучанський (Києво-Святошинський) район, Київська область, 08133).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 28 липня 2021 року № 2021.2966-fup 55 стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в харчовій добавці (Lugome), що експортувались з Туреччини (постачальник: Cargill Tarim Ve Gida Sanayi Ticaret AS, Atasehir/Istanbul) до України (отримувач: MD Eurotrade Ltd., Schreiber and Rupp MEA, Rupp AG (Spilka Ukraine).  
    За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, серпень, останній місяць літа, буде теплішим за попередні роки. Середня температура повітря по Київщині складатиме +24...+26 градусів. Місячна кількість опадів в серпні очікується в межах 31-80 мм. Такі погодні умови будуть сприяти подальшому розвитку шкідливих організмів у агроценозах області.  
    Хоча в районах області масово тривають жнива, але хлібороби Київщини вже думають про урожай наступного року. Аналізуючи досягнення і помилки нинішнього року хлібороби проводять відбір насіння і укладають договори на поставку протруйників насіння.