<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
   Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує стосовно надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 12 березня 2021 року № 2021.1150-fup 14 стосовно виявлення металевих дротів (6 – 30 мм)...
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує стосовно надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 11 березня 2021 року № 2021.0993-fup 8 стосовно виявлення несанкціонованої речовини хлорпірифос-метил (0.039 mg/kg – ppm) у грейпфрутах, що експортувались 
Амброзія полинолиста - Ambrosia artemisiifolia
    Ця рослина є успішним бур’яном, який швидко поширюється та адаптується до умов навколишнього середовища. При цьому шкоду, яку він приносить, складно недооцінити: від повного знищення врожаю до таких хвороб, як астма та кон’юнктивіт у людей. Боротьба з ним вимагає знань    і розуміння того, що вона не буде простою. Про шкоду амброзії полинолистої для людей сказано чимало, а от її загальна шкода для сільського господарства характеризується кількома наступними пунктами.
Біологічні особливості вусачів роду Монохамус
   Деревина у багатьох країнах світу є основним матеріальним ресурсом лісу, який використовує людина. Сьогодні без неї не можуть обійтися багато галузей промисловості. Вона займає важливе місце в міжнародній торгівлі. При міжнародному товарообміні збільшується ризик поширення небезпечних шкідників деревини. Розширення торгівельних відносин України з багатьма країнами світу, у тому числі з недостатньо вивче...
Весняний захист озимого ріпаку.
    Посіви ріпаку після відновлення весняної вегетації потребують низки заходів з метою створення всіх умов для подальшого інтенсивного росту рослин та утворення вегетативної маси.Важливу роль у цьому відіграє захист ріпаку від шкідників, хвороб і бур’янів, втрати від яких можуть становити 30-50 % і навіть більше.
ТОМАТНА МІЛЬ-МІНЕР (томатна остриця) – Keiferia lycopersicella
    Карантинні шкідливі організми або інші чужоземні види заносяться на нові території в більшості випадків за допомогою транспортних засобів. Водний, повітряний і наземний транспорт активно бере участь в поширенні томатної молі  по країнах світу. За цей період вона була виявлена...
Мозаїка розеток персика
    Ві рус ні захворювання на кісточкових плодових культур ах завдають садівництву значних економічних втрат. Хвороби вірусного походження відрізняються великою шкодочинністю і значно знижують продуктивність садів: втрати врожаю можуть сягати 30–40%, а в окремі роки на чутливих сортах  до 70– 90%.  
Карантинні бур’яни роду Solanum
    Для сучасної людини значення рослин є просто надзвичайним, адже вони – основа життя, підтримують гомеостаз – сталість біосфери, вони утворили запаси деяких сучасних родовищ корисних копалин (вугілля, нафта, газ), забезпечують ґрунтам водоохоронні та протиерозійні властивості.  
    З 01 по 11 березня 2021 року відбувся нагляд за діяльністю та розширення сфери акредитації Білоцерківської міської державної лабораторії Держпродспоживслужби та відділів ветеринарно- санітарної експертизи на ринках міста та підпорядкованих районів. Першочергова увага приділялася підтвердженню сталого досвіду в сфері акредитованих методів випробувань. При спостереженні голова комісії та експерти НААУ визнали досконалу систему управління з врахуванням вимог ДСТУ ISO EN 17025:2019, компетентність персоналу, довіру та впевненість в результатах проведених досліджень.
До уваги споживачів: небезпечна іграшка!
    Головне Управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє про виявлену небезпечну продукцію.           В ході позапланової перевірки характеристик продукції - іграшки магнітний конструктор-головоломка «Неокуб» кольоровий, 216 кульок встановлено невідповідність продукції вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, а саме:  
15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів
    Щорічно 15 березня відзначається Всесвітній день захисту прав  споживачів. Датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді в 1961 році, в якому він назвав чотири основних права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим. Згодом цей список був розширений і до нього увійшли: право на задоволення базових потреб, право на компенсацію, право на споживчу освіту, право на здорове довкілля.  
Судом вдруге підтверджено законність та обґрунтованість припису та рішення, винесених ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.
    Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі Головне управління) на підставі звернень громадян у 2020 році був проведений позаплановий захід державного контролю приватного підприємства, що надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлового комплексу «Львівський Маєток» у с. Софіївська Борщагівка.  
ВИЯВЛЕНО КАРАНТИННІ ОРГАНІЗМИ
    05 березня  2021р  на пункті при  а/п «Бориспіль» Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області виявлено у вантажі зелені зразаної (базилік) – 0,14 т із Ізраілю було виявлено ентомологічний карантинний організм – Західний квітковий трипс - Frankliniella occidentalis Рerg (імаго в живому стані).  Заражений вантаж затримано. До країни-експортера направлено нотифікаційні повідомлення щодо невідповідності фітосанітарним вимогам України.  
Ранньовесняний догляд за посівами озимих колосових культур.
    Тривалий зимовий період, різка зміна відлиг зі зниженням температури призводять до виснаження рослин  озимих культур і як наслідок - низької енергії їх відростання після відновлення вегетації. Підживлені навесні рослини пшениці після перезимівлі швидко поправляються, добре ростуть і продуктивніше використовують запаси грунтової вологи.