<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

Новини

НЕБЕЗПЕКА ВІД БАГАТОЇДНИХ СОВОК!
     За даними обстежень в агроценозах Київської області відбувається літ метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, бавовникова, капустяна та інші) першої генерації. На світлопастку за ніч обліковується в середньому 3 метелика . Капустяна совка почала відкладати яйця. Помірно тепла волога погода, наявність достатньої кількості квітучої нектароносної рослинності під час льоту метеликів совок сприятимуть формуванню яйцепродукції у самиць, підвищенню рівня чисельності гусениць фітофагів та їх господарсько відчутної шкідливості. Ці лускокрилі комахи відносяться до найбільш шкодочинних видів сільськогосподарських культур. Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин.  
     Київська область, завдячуючи своєму адміністративно-географічному положенню, займає одне з провідних місць в країні щодо кількості поголів’я сільськогосподарських тварин та птиці, концентрації підприємств з виробництва харчової продукції як тваринного так і рослинного походження, логістичних складів, закладів оптової та роздрібної торгівлі продуктами харчування, закладів громадського харчування, митних терміналів та безлічі інших потужностей операторів ринку.
     24 лютого 2022 року російська федерація підступно принесла до нашої країни війну, що внесло певні корективи у роботі всіх галузей. Активні бойові дії вплинули не лише на суспільство, від рук руського солдата також страждають тварини.      Багато диких та домашніх тварин і птиці під час обстрілів гинуть, травмуються, ховаються в руїнах, ярах, лісах, а також мігрують на інші території, що в свою чергу суттєво змінює епізоотичну ситуацію в кожному регіоні. Так, військова агресія рф проти України створила умови із напруження епізоотичної ситуації щодо хвороб тварин і птиці на Київщині.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 01 квітня 2022 року № 2022.3226 стосовно виявлення хлорпірифосу в листі амаранту, що експортувалося з Камерун (оптовий продавець: Asia Express Food B. V., Netherlands; імпортер: EURL Raketspa Services, France) до України (отримувач: фізична особа-підприємець: Олег Малах, вул. Флоренції, 10 А, кв. 101, м. Київ, 02000). 
Всесвітній день безпечності харчових продуктів!
     Щороку 7 червня відзначається Всесвітній день безпечності харчових продуктів. Цей день покликаний нагадати про те, що відповідальний підхід до питань харчової безпеки є запорукою збереження здоров’я та профілактики цілого спектру захворювань, пов’язаних зі способом харчування.
Південноамериканська томатна міль Tuta absoluta Meyr.
     Небезпечний шкідник для сільськогосподарських рослин родини пасльонових, особливо томатів. Самка відкладає до 260 штук яєць. До яйцекладки приступає на 3- й день після появи. 73% яєць відкладається на листи,  6% - на плоди й стебла. З  яєць, відкладених на плоди, 90% відкладається на чашолистки, 10% - на зелені плоди. Метелик не відкладає яйця на зрілі плоди. За той час, поки плоди дозріють, гусені встигають залишити їх і залялькуватися.  
Захист посівів соняшнику від хвороб.
     Зважаючи на те, що рентабельність соняшнику висока, в останнє десятиріччя його почали вирощувати на всій території України, в тому числі і на території Київської області. Відповідно, разом із збільшенням площ посіву соняшнику також і поширюються і хвороби на культурі, які раніше були не характерні для певних регіонів. Чималу роль тут відіграє і нехтування сівозміною, адже більшість збудників хвороб соняшнику зберігають свою життєдіяльність на рослинних рештках та в ґрунті упродовж декількох років.  
03.06.2022 20:24 Якість зерна
Якість зерна
     Якість зерна – це сукупність біологічних, фізико-хімічних, технологічних, споживчих характеристик зерна, які визначають придатність його до вживання за призначенням. Контроль якості зерна — складний процес, який містить сукупність різних факторів. Проте це дуже важливий етап, оскільки він дає змогу зробити українське зерно конкурентоспроможним на світовому ринку. Підприємство, що дотримується міжнародних стандартів якості, відкриває для себе чимало нових можливостей для експорту, що дуже важливо в період воєнного стану.  
УВАГА! НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИЙ ШКІДНИК КАРТОПЛІ!
     За даними обстежень у всіх посадках картоплі спостерігається шкідливість та масова яйцекладка головного ворога культури – колорадського жука . Після відродження, личинки першої генерації живитимуться листками картоплі, обгризаючи їх повністю, залишаючи тільки жилки. Знищивши листя на одній рослині, комахи переселяються на інші.  
ПАСМО ЛЬОНУ-НЕБЕЗПЕЧНЕ КАРАНТИННЕ ЗАХВОРЮВАННЯ
    Для льону олійного пасмо лишається карантинною хворобою. Найшкідливіше при сильному ураженні, коли плями складають більше 25% поверхні стебла. У такому разі номер соломки знижується на 0,25 – 0,5, вихід волокна – до 3%.  
     Останнім часом в м.Біла Церква та Білоцерківському районі вкрай напружена ситуація щодо сказу тварин. Однією з причин є безвідповідальне ставлення власників тварин до проведення профілактичних щеплень проти сказу своїм улюбленцям.  Нехтування  Правилами утримання домашніх тварин приводить до розповсюдження сказу та наражає на небезпеку їх самих, а також оточуюче населення.
01.06.2022 11:12 Сказ
        Враховуючи звіти про результати дослідження патологічного(біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києва від   12.05.2022 (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу № 000516 п.м./22) про підтвердження діагнозу на сказ кота м. Кагарлик  та звіт про результати дослідження патологічного матеріалу № 000544 п.м./22) про підтвердження діагнозу на сказ кота м. Ржищів.  
Озима совка – небезпечний шкідник сільськогосподарських культур
    Озима совка в умовах Київської області розвивається у двох поколіннях. Зимують дорослі гусениці в ґрунті на глибині орного шару 18–20 см. Навесні вони піднімаються у верхній шар (6–10 см), де й заляльковуються.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 01 квітня 2022 року № 2022.1640-fup 6 стосовно виявлення несанкціоновано використання бамбука в меламінових лотках, що експортувалися з Польщі (виробник: Idanna Aps, Denmark; постачальник: JYSK Sp. Z o. O., Poland) до України (роздрібний продавець: магазини JYSK.