<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

УВАГА! НЕБЕЗПЕКА ВІД МИШОПОДІБНИХ ГРИЗУНІВ
При проведенні фітосанітарного моніторингу у посівах озимих пшениці та ріпаку відмічено міграцію та розселення мишоподібних гризунів.
Головне управління Держпродспоживслужби в Київський області  продовжує працювати в мобільних групах разом з працівниками Національної поліції в перевірці дотримання протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.  
Екологічна ситуація– залежить від нас!
    На сьогодні забруднення навколишнього середовища досягло критичної точки і ми все частіше чуємо слова «забруднення навколишнього середовища», «забруднення довкілля». Ми вже стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 28 жовтня 2021 року № 2021.5147-fup 29 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену в порошку екстракту гарцинії камбоджійської, що використовувалась у харчовій добавці «OstroVit Контроль апетиту, 60 капсул» та експортувалась з Польщі (виробник: Fitnes Trading Robert Szulborski, Zambrow) до України (отримувач: ФОП Бутко Олена Миколаївна, вул. Борщагівська, 4-А, кв. 74, м. Київ, +380765794488).  
    В зв’язку з погіршенням статистики поширення серед людей гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області  в межах наданих повноважень, посилено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби на території Київської області.
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
  Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 15 жовтня 2021 року № 2021.5575 стосовно виявлення Salmonella Enteritidis у курячому м’ясі, що експортувалось з Польщі (виробник: Cedrob S. A., Ciechanowa; місце зберігання: AMP Logistyka, Plonsk, Poland) до України, у кількості 1600,0 кг (отримувач: ПМП «ВІНТЕР», вул. Лідавська, 1, м. Луцьк, 43000).  
Виконавця послуг зобов’язано повернути споживачам понад 6,5 млн грн необґрунтовано нарахованих коштів за послуги з вивезення побутових відходів та сплатити штраф в сумі понад 2 млн грн
    На виконання річного плану здійснення заходів державного контролю на 2021 рік у жовтні цього року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі – Головне управління) було проведено планову перевірку з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих тарифів приватного підприємства, що надає послуги з поводження з побутовими відходами (з вивезення побутових відходів) мешканцям Київщини.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
   Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 11 жовтня 2021 року № 2021.5452 стосовно виявлення Salmonella (presence/125g) в листі м’яти з Єгипту (експортер: United for Import & Export, Hadka, El Fayoum Governorate), що екпортувалось з Німеччини (імпортер: Krauter Mix GmbH, Abtswind) до України (отримувач: ДП «Кондитерська Корпорація «Рошен», просп. Науки, 1, к. 1, м. Київ, 03039).  
Контроль щодо дотримання протиепідемічних заходів
    Останнім часом, статистика поширення серед людей гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 має тенденцію до зростання.  
Боротьба з мишовидними гризунами.
    Цієї осені склалися оптимальні умови для розвитку та розмноження мишоподібних гризунів у посівах озимих зернових культур, озимого ріпаку, багаторічних трав, садах, неорних землях, пасовищах, лісосмугах. Характерною біологічною особливістю цих шкідників є живлення їх рослинним кормом та висока плодючість.  
УВАГА! Як убезпечитися від пташиного грипу.
Грип птиці – висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення. Лікування грипу птиці не розроблено! Хворобу можна тільки попередити шляхом безумовного виконання правил біобезпеки.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 06 жовтня 2021 року № 2021.5290-fup 4 стосовно замороженої випічки з використанням рідких дріждів, що містять ксантову камедь, яка перевищує допустимий рівень для етилену оксиду (виробник: SC La Lorrain SRL, Campia-Turzii) та експортувалася з Румунії до України (отримувач: ТОВ «АТБ-Маркет»).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг об’єктів санітарних заходів!
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 06 жовтня 2021 року № 2021.5107-fup 1 стосовно несанкціонованого використання сировини злакових культур при виготовленні пластикових ланч-боксів, що експортувались з Китаю (виробник: Xiamen Keystar Trading Co. LTD) через Польщу (імпортер: Asgard Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia Baranowo) до України (отримувач: ТОВ «Дарума Україна», вул. Левандовська, 3 В, м. Київ, 01010).  
    За даними обстежень у денні сонячні години сходи озимих зернових колосових культур під урожай 2022 року заселяють цикадки, злакові мухи (шведські, опоміза пшенична), попелиці. Тепла та сонячна погода сприятиме поширенню, живленню та шкідливості фітофагів.