<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

Проведено контроль за знищенням протруєного насіння.
     Спеціалістами відділу контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна, Управління фітосанітарної безпеки в період з 13.02 по 01.03.2023 року,  проведено контроль за знищенням протруєного насіння кукурудзи, яке втратило посівні якості та не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі.  
Захист бджіл від отруєння пестицидами
     Кожного  року виникають випадки отруєння та загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів на посівах сільськогосподарських культур. На даний час відділом захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області розроблено та надіслано і вручено  всім зацікавленим сторонам “Пам‘ятку профілактики бджіл від отруєння пестицидами”.  В якій вказано причини отруєння бджіл пестицидами і заходи, які необхідно виконувати щоб цього уникнути.  
Пояснення щодо некомерційного переміщення тварин з України до територій інших країн
     З 24 лютого 2022 року, в результаті повномасштабного вторгнення військ російської федерації на суверенну територію України, громадяни нашої неньки живуть в умовах воєнного стану.
Протягом 2022 року на пунктах карантину рослин при відділах митного оформлення Київської та Київської міської митниць ДФС державними фітосанітарними інспекторами було проведено фітосанітарний контроль імпортних об'єктів регулювання у кількості: 27821616 одиниць садивного матеріалу, 35831598 штук зрізаних квітів, 838,0963 куб.м   деревини, 133839,6656 тонни інших об'єктів регулювання та 498891 штук дерев'яного пакувального матеріалу з різних країн світу  
На Київщині проведено роз’яснювальну роботу щодо профілактики отруєнь бджіл
Кожного року, з наближенням весни, аграрії починають проводити різні польові роботи, зокрема обробляти сільськогосподарські угіддя різними агрохімікатами та засобами захисту рослин. Разом з аграріями розпочинають свій труд і бджолярі. При появі перших квіточок вони розміщають свої пасіки біля квітучих лугів та полів.
До уваги суб’єктів господарювання та споживачів: розповсюдження пластикових пакетів під забороною
Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (далі – Закон) спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.
До уваги споживачів Київської області.
     Головне управлінням Держпродспоживслужби в Київській області (надалі - Головне управління) інформує, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 08.05.2022 № 11381/0/1-22 у 2022 році проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) у 49 суб’єктів (103 автомобільно-заправочних станцій) роздрібної торгівлі бензинами автомобільними та дизельним паливом з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на бензини автомобільні та дизельне паливо.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 12 січня 2023 року № 2022.7376-fup 4, стосовно виявлення високого вмісту акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії (виробник: Ro Star S. A., Romania) та експортувалось з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z. o. o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛЬВІВІМПОРТ», вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 28 грудня 2022 року № 2022.7602, стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD) у пальмовій олії, що експортувалась з Республіки Гана (імпортер: Aheco, Malta) до України (отримувач: ТОВ «ВАКІРК ГРУП КОМПАНІ», проспект Ювілейний, 42 А, кв. 14, м. Харків, 61153). 
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД БОТУЛІЗМУ?
        Черговий раз, незважаючи на холодну пору року, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області зафіксовано випадок підозри на ботулізм.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
   Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 07 грудня 2022 року № 2022.6977-fup 5, стосовно виявлення Salmonella enteritidis у заморожених сирих курячих смужках, що експортувались з Польщі (виробник: Imex Marek-Sala, Sp. z o.o., Poland; вантажовідправник: Krak-Tol Katarzyna i Artur Tolak sp.j., Poland) до України (отримувач: ТзОВ «ЕКСІМ ФУД», вул. Хмельницького, 10, смт Куликів, Львівська обл., 44835).  
Електронні сигарети проходитимуть «посилений» контроль на митниці!
    Кожен в Україні має право на безпеку продукції, а обов’язком виробників та розповсюджувачів є забезпечення її безпечності, тобто відповідності продукції національним стандартам.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 04 листопада 2022 року № 2022.6364-fup 1, стосовно виявлення Кадмію у восьминогах «міні», що експортувались з Італії (виробник: Borrelli s.r.l, Italy; вантажовідправник: Alis Srl, Italy) до України (отримувач: ТзОВ «СІЛЬПО-ФУД», вул. Бутлерова, 1, м. Київ, 02090).  
Що робити покупцю, якщо він випадково розбив чи пошкодив товар у магазині?
     Зайшовши до супермаркету з нами може трапитись неприємність, випадково зачепили та пошкодили товар, розбили пляшку чи горщик для квітів. Після чого охорона або адміністрація магазину вимагає оплатити вартість пошкодженого товару чи навіть сплатити штраф. Що в таких випадках робити?