<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

УВАГА! Як убезпечитися від пташиного грипу.
Грип птиці – висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення. Лікування грипу птиці не розроблено! Хворобу можна тільки попередити шляхом безумовного виконання правил біобезпеки.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 06 жовтня 2021 року № 2021.5290-fup 4 стосовно замороженої випічки з використанням рідких дріждів, що містять ксантову камедь, яка перевищує допустимий рівень для етилену оксиду (виробник: SC La Lorrain SRL, Campia-Turzii) та експортувалася з Румунії до України (отримувач: ТОВ «АТБ-Маркет»).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг об’єктів санітарних заходів!
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 06 жовтня 2021 року № 2021.5107-fup 1 стосовно несанкціонованого використання сировини злакових культур при виготовленні пластикових ланч-боксів, що експортувались з Китаю (виробник: Xiamen Keystar Trading Co. LTD) через Польщу (імпортер: Asgard Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia Baranowo) до України (отримувач: ТОВ «Дарума Україна», вул. Левандовська, 3 В, м. Київ, 01010).  
    За даними обстежень у денні сонячні години сходи озимих зернових колосових культур під урожай 2022 року заселяють цикадки, злакові мухи (шведські, опоміза пшенична), попелиці. Тепла та сонячна погода сприятиме поширенню, живленню та шкідливості фітофагів.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 04 жовтня 2021 року № 2021.5286-fup 2 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксиду етилену в ксантовій камеді з Китаю, що використовувалась у продукції (виробник: Lesaffre Austria AG, Wiener Neudorf) та експортувалася з Австрії до України (отримувач: ТОВ «Лесаффр Україна», вул. Бориспільська, 9, буд. 91, м. Київ, 02099).
Як боротися з лишайниками на плодових деревах?
В останні роки багато звернень садівників щодо боротьби з лишайниками в садах. Лишайники ( Lichenes ) — велика група симбіотичних організмів, що складаються з грибів і мікроскопічних зелених водоростей або ціанобактерій. Лишайники за сучасною класифікацією належать до Царства Грибів. Слід розуміти, що лишайники – це не цвіль, хоч і відносяться до грибного царства, але живуть багато в чому як...
Осінні ґрунтові розкопки.
Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області у базових та інших господарствах області проводять обстеження сільськогосподарських угідь та ґрунтові розкопки в полях сівозміни на виявлення багатоїдних і спеціалізованих шкідників в осінній період. Розкопки проводяться за загальноприйнятими методиками.  
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИЯВЛЕННЯ КАРАНТИННОГО ОРГАНІЗМУ ПРИ ІМПОРТІ НАСІННЯ КОРІАНДРУ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ У ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та ДУ "Центральна фітосанітарна лабораторія" при проведенні фітосанітарних процедур на м/п "Західний" ВМО № 1 (м. Київ, вул. Малинська, 20) до імпортних об’єктів регулювання, а саме насіння коріандру для використання у харчовій промисловості вагою 2,0 тонни, походженням із Молдови, було виявлено гербологічний карантинний організм, обмежено поширений на території України - сорго алепське (гумай) (Sorghum halepense).
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 22 вересня 2021 року № 2021.5027 та № 2021.5027-fup 1 стосовно виявлення Salmonella Enteritidis та Salmonella групи С1 в охолодженому та замороженому курячому м’ясі, що експортувалась з Польщі (виробник: SuperDrob S. A., Karczew; місце зберігання: AMP Logistyka, Plonsk, Poland), продукцію надіслано до України у кількості 585,0 кг (отримувач: ПП «ЛЯМІТ», просп. Червоної Калини, 39/31, м. Львів, 79070).  
Сезон грибів відкрито. Як уникнути отруєння?
Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Актуальність проблеми зумовлена збільшенням кількості сезонних грибних отруєнь дикорослими отруйними та умовно їстівними грибами на території Київської області.  В вересні поточного року зареєстровано 2 випадки отруєння грибами                                       з 2 постраждалими, померлих немає.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИЯВЛЕННЯ КАРАНТИННОГО ОРГАНІЗМУ ПРИ ІМПОРТІ ГОРЩИКОВИХ КУЛЬТУР
    Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області та ДУ "Центральна фітосанітарна лабораторія" при проведенні фітосанітарних процедур на м/п "Чайки" при ВМО № 1 (Київська обл., с. Чайки, вул. Антонова, 1-А) до імпортних об’єктів регулювання, а саме горщикових рослин хризантем – 50 штук, походженням із Королівства Нідерланди, було виявлено мікологічний карантинний організм, відсутній на території України - біла іржа хризантем (Риссіnіа hогіаnа Р. Неnnіngs).  
30.09.2021 10:44 Шарка сливи
Шарка сливи
    Шарка сливи (віспа сливи) є однією з найбільш серйозних хвороб кісточкових плодів. Хворобу спричиняє вірус Plum pox virus (PVV) . Вражають родину роду Слива (Prunus) . Особливий збиток хвороба завдає абрикосу, персику та сливі, оскільки знижує якість і викликає передчасне опадання плодів. PVV переноситься в польових умовах попелицями неперсістентним способом (вірус не зберігається в тілі переносника), однак перевезення інфікованого рослинного посадкового матеріалу є головним способом поширення шарки на великі відстані.  
    У разі ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу за умови належності його до сорту, занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, вантаж супроводжується наступними документами:
Злісний бур'ян – Ваточник сирійський
    Останніми роками в на полях, в садах та городах відбувається швидке поширення бур’яну Ваточника сирійського. Щоб розпочати боротьбу з набридливим бур’яном або попередити його появу необхідно проводити обробки  хімічним способом, оскільки механічне втручання (оранка, прополювання та інше) призводить до появи нової великої кількості рослин, які з’являються із сплячих бруньок.