<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

Новини

Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у агроценозах Київської області в серпні 2022 року
     У липні на Київщині переважала помірно тепла погода. Середні добові температури повітря у більшості днів були близькими або нижчими від норми на 2-6°, в окремі дні - вищими за норму на 2-6°. Розвиток пізніх сільськогосподарських культур в області проходив в основному за задовільних агрометеорологічних умов. Внаслідок нерівномірного розподілу та дефіциту ефективних опадів, запаси продуктивної вологи у ґрунті на більшості площ були недостатніми.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 22 липня 2022 року № 2022.4309 стосовно виявлення Salmonella Infantis, E. Сoli у м’ясі птиці (четвертині курячій), що експортувалось з України (виробник: Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» вул. Хлібозаводська, 14, м. Ладижин, Вінницька область, 24320; експортер: ПРАТ «МХП» вул. Елеваторна, 1, м. Миронівка, Київська область, 08800) до Нідерландів (імпортер: MHP Trade BV, Stroombaab 16, Amsterdam, 1181, Netherlands; оримувач: DAALIMPEX VELSEN B.V., VELSERKADE 3, Velsen-Noord 1951, Netherlands).  
До уваги осіб, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними
     Управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) нагадує, що відповідно до статті 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», статті 18 Закону України «Про захист рослин» до всіх видів робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів, їх торгівлею, допускають осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (Головним управлінням), щороку.  
Шкодочинність карантинної хвороби Білої іржі хризантем (Puccinia horiana P.Hennings)
     Зовсім скоро настане період цвітіння осінніх квітів – хризантем. А отже час попіклуватися про їхню красу та здоровий вигляд.  
КАРТОПЛЯНИЙ ВОРОГ Globodera pallid (Stone) – бліда картопляна нематода
     Нематода картоплі – нерідке явище, знати, як боротися з нею потрібно кожному картопляреві. Часто поганий розвиток бульб і недовгу лежкість пов’язують з неякісним ґрунтом, суворими погодніми умовами. Але варто задуматися про такого шкідника, як нематода, яка часто вражає овочі.  
Застосування феремонних пасток у свері карантину рослин.
    Проведення феромонного моніторингу для обстеження сільськогосподарських угідь, плодових та лісових насаджень, складських приміщень, теплиць з метою виявлення шкідливих та карантинних організмів, дає змогу одержувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, та на підставі одержаних при цьому даних, планувати відповідні фітосанітарні заходи. Для обстеження насаджень та складських приміщень з метою виявлення і моніторингу карантинних шкідників нині в світовій практиці широко застосовують пастки з синтетичними феромонами.  
Південноамериканський листовий мінер (Liriomyza huidobrensis Blanh)
     Південний американський мінерany відноситься до ряду карантинних об'єктів, що відсутні на території України. Географічне розповсюдження включає в себе деякі країни Європи (Австрія, Бельгія, Греція, Нідерланди, Італія, Великобританія), Північна Америка (США), Центральна і Південна Америка (Салвадор, Панама, Бразилія, Чилі, Колумбія, Венесуела) та Австралія.  
ШКОДОЧИННІСТЬ КАРАНТИННОГО ШКІДНИКА - ГРУШЕВА ВОГНІВКА-ПЛОДОЖЕРКА
    Грушева вогнівка (Numonia pyrivorella) належить до сімейства вогнівки (Pyralidae), загін Лускокрилі, або метелика (Lepidoptera). Ареалом поширення даного шкідника є країни Азії (Китай, Північна і Південна Кореї, Японія, Тайвань) і Далекий Схід РФ.  
Сажкові хвороби зернових колосових культур
    Забезпечення продовольчої безпеки – одне з найважливіших завдань для України. Для отримання якісного врожаю зернових колосових культур перешкодою можуть стати одні з найбільш шкодочинних хвороб зернових -  сажкові хвороби. На посівах зернових колосових культур зустрічаються кілька видів сажок: тверда, летюча, карликова, стеблова та індійська.  
УВАГА !!! Карантинний організм Callosobruchus maculatus F. (чотирьохплямиста зернівка)
    Чотирьохплямиста зернівка Callosobruchus maculatus F . - жук невеликого розміру з роду Callosobruchus.   Карантинний організм, занесений до переліку відсутніх в Україні шкідливих організмів. Географічне розповсюдження : Великобританія, Греція, Італія, Франція, країни Середньої, Південно-Східної, Південно-Західної Азії, Африка, Австралія та Океанія.  
Тютюнова білокрилка
    Тютюнова білокрилка в багатьох країнах світу є небезпечним шкідником, як відкритого так і закритого ґрунту. На території України шкідник відноситься до списку А-1 переліку регульованих шкідливих організмів.  
Інформація щодо отримання фітосанітарних сертифікатів та фітосанітарних сертифікаті на реекспорт
    За останній період часу зріс запит щодо отримання фітосанітарних сертифікатів (ФСС) та фітосанітарних сертифікатів на реекспорт (ФСС на реекспорт)  тому подаємо орієнтовний план дій: 1 . Для початку суб’єкт має бути включений до «Реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання». Якщо суб’єкт господарювання не внесений до Реєстру, то необхідно надіслати «Заяву про проведення перевірки та реєстрацію особи» та Витяг з ЄДРПОУ (окремі, кольорові pdf –файли)  за електроною адресою fito.karantin@dpssko.gov.ua . (Бланк заяви можна завантажити тут http://oblvet.org.ua/321/ )....  
Увага! Карантинні бур’яни - Повитиці
     Повитиці ( Cuscuta spp .). Рід рослин родини берізкових (Convolvulaceae) . За різними даними у світі налічується понад 270 видів цієї родини. Рослини-паразити, які входять до Переліку регульованих шкідливих організмів, до списку А2 Карантинні організми обмежено поширені в Україні, визначено 15 видів, зокрема: Cuscuta alba J. Presl et C. Presl — повитиця біла, Cuscuta approximata Bab. — повитиця зближена, Cuscuta australis R. Br. — повитиця південна, Cuscuta basarabica Buia — повитиця бесарабська, Cuscuta epilinum Weihe — повитиця льонова, Cuscuta epithymum L. — повитиця чебрецева, Cuscuta gronovii Willd. — повитиця гронова, Cuscuta lupuliformis Krock. — повитиця хмельовидна, Cuscuta suaveolens Ser. — повитиця запашна, Cuscuta trifolii Bab. — повитиця конюшинна, Cuscuta Lehmanniana Bge. — повитиця Лемана, Cuscuta сampestris Yunck. — повитиця польова, Cuscuta europaea L. — повитиця європейська, Cuscuta monogyna Vahl. — повитиця одностовпчикова, Cuscuta viciae Schultz — повитиця викова.  
Шкодочинність та розповсюдження Західного квіткового трипса Frankliniella occidentalis Perg.
    Західний квітковий трипс-широкий поліфаг . Недивлячись на його маленькі розміри є одним з найнебезпечніших шкідників овочевих, декоративний, і квіткових культур закритого ґрунту.