<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                   

Новини

Перевірка Ринку сільськогосподарської продукції «Столичний»
    Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області 13 січня 2022 року були проведенні позапланові заходи державного контролю щодо суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією м’яса, риби та морепродуктів на ринку ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний» (вул. Велика Кільцева, 110-А, с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, 08131).  
    Щорічно використання завезеного посівного та садивного матеріалу в Україні збільшується, тому Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про насіння і садивний матеріал», дозволяється ввозити на територію України  насіння і садивний матеріал за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, а також за наявності фітосанітарного сертифіката та сертифіката країни-експортера, що засвідчує якість насіння та/або садивного матеріалу, або сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA.  
РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ВІДДІЛУ КОНТРОЛЮ ЗА РЕГУЛЬОВНИМИ ЦІНАМИ ЗА 2021 РІК
    Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Відділ) в 2021 році було здійснено 128 заходів державного контролю за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, з них 14 планових  та 114 позапланових, у т. ч. 89 – на підставі звернень громадян. У 82 % перевірених суб’єктів господарювання виявлені порушення державної дисципліни цін. За звітний період Відділом розглянуто 293 звернення громадян щодо порушення їх прав у сфері ціноутворення, при цьому 92 %  звернень громадян щодо порушення їх прав у сфері надання житлово-комунальних послуг.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 28 грудня 2021 року № 2021.5998-fup5 стосовно виявлення несанкціонованого використання лігноцелюлози у кружках, що експортувалися зі Швеції (постачальник: Espresso Gear, Billday) до України (отримувач: ТОВ «Бюро Вин», вул. Мечникова, 9, м. Київ, 01021).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 23 грудня 2021 року № 2021.7114 стосовно афлотоксинів (В1 = 15,7; загальна кількість = 19,9 мкг/кг – ppb) в смажених фісташках у шкарлупі, що експортувалися з Туреччини (виробник: Alagőzler Gida Paz. San. Ve Tic Ith Ihr Turz. Ltd. Sti; експортер: Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticaret A. S.) через Болгарію до України (отримувач: ТОВ «ОКЕАН КОМПАНІ ТРЕЙД» вул. Миру, 3, м. Київ, 03134).  
Управління захисту споживачів – завжди раді допомогти!
    Пандемія, спричинена поширенням хвороби COVID-19,  зірвала плани багатьох людей на проведення відпусток або пізнавальних екскурсій за кордоном.      До Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області за допомогою звернулась споживач, яка була змушена відмовитись від туристичного туру у зв’язку з оголошенням пандемії  та стикнулась з проблемою повернення раніше сплачених  коштів туроператору. Зауважимо, що відповідно до ст. 20 розділу IV Закону України «Про туризм» турист вправі відмовитися від виконання договору на туристичне обслуговування до початку туристичної подорожі за умови відшкодування туроператору (турагенту) фактично здійснених ним документально підтверджених витрат, пов'язаних із відмовою
Перевірка Риноку сільськогосподарської продукції «Столичний»
    Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області 17 грудня 2021 року були проведенні позапланові заходи державного контролю щодо суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією м’яса на ринку ТОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Столичний» (вул. Велика Кільцева, 110-А, с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинський район, Київська область, 08131).  
Комплексні перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів COVID-19
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київський області  продовжує працювати в складі мобільних груп разом з працівниками Національної поліції в перевірці дотримання протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 06 грудня 2021 року № 2021.6641-fup 2 стосовно виявлення Salmonella (present/25g) у курятині, що експортувалась з Польщі (виробник: WCF Corp. Sp. z o. o., Warszawa) до України (отримувачі: ТОВ «М’ясний торговий дім», вул. Академіка Каблукова, 21, оф. 1-2, м. Київ, 03065; ТОВ «Ред Міт», Південне шосе, 57, оф. 44, м. Запоріжжя 69032).  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг об’єктів санітарних заходів!
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення Системи швидкого реагування про харчові продукти і корми (RASFF) від 02 грудня 2021 року № 2021.3230-fup 4 стосовно несанкціонованого використання бамбуку в меламіновому посуді, що експортувався з Китаю (виробник: BRIGHTMAN INDUSTRIAL LTD, Ningbo) через Францію (імпортер: Moulin Roty, Nort sur Erdre) до України.  
Головне управління Держпродспоживслужби в Київський області продовжує працювати в складі мобільних групах разом з працівниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування в перевірці дотримання протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.  
До уваги суб'єктів господарювання! Зміни вимог Євразійського економічного союзу
    Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що, відповідно до листа Державної установи "Головна державна інспекція по насінництву, карантину і захисту рослин" Республіки Білорусь, з 8 грудня 2021 року вступають в силу:  
З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, було створено робочі групи у складі фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, Головного управління Національної поліції, Міністерства розвитку громад та територій для проведення перехресних перевірок дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, між областями (Миколаївська, Одеська, Херсонська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Луганська, Донецька, Запорізька) та в період з  01.11.2021 по 05.11.2021, із залученням засобів масової ін...
Спеціалістом управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області при проведенні фітосанітарних процедур на м/п "Чайки" при ВМО № 2 (Київська обл., с. Копилів, вул. Миру,4) до імпортних об’єктів регулювання, а саме рослини закритого грунту – 804 штук и , та рослини орхідеї – 6855 шт., що надійшли з Королівства Нідерланди , було виявлено ентомологічний карантинний організм, обмежено поширений на території України, – Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.) – 2 екз. імаго в живому стані.