<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>

                 

Новини

З метою вжиття відповідних заходів реагування, спеціалістами Головного управління здійснено позаплановий захід державного контролю щодо потужностей рибопереробного підприємства, під час якого виявлено ряд порушень законодавства про харчові продукти, які становлять загрозу для здоров’я людини.
НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ, ЩО СТАЛАСЯ НА ТЕРИТОРІЇ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
21 травня 2023 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області  надійшов лист від  Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» стосовно виникнення надзвичайної ситуації на території полігону № 5 ПрАТ «Київспецтранс» під час виконання робіт по підключенню нової КНС до електромережі, відбулось займання підстанції очисних споруд  ROCHEM  внаслідок  чого, обладнання вийшло з ладу та відбувся витік фільтрату з колодязів за межі полігону   в безіменний струмок в урочище Марусин яр з подальшим проникненням забруднених вод в р. Сіверка.
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області продовжує тримати на контролі харчування дітей в закладах освіти
     Заходи проводяться щодо впровадження норм в рамках реформи шкільного харчування згідно вимог  постанови Кабінету Міністерств України «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 № 305 .  
Щодо безпечного застосування засобів захисту рослин в сільгосппідприємствах
Діяльність, пов’язана з пестицидами та агрохімікатами, регламентована відповідними законодавчими актами: Законом України «Про пестициди та агрохімікати», Законом України «Про захист рослин», Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 03.08.1998 №1 (ДСанПін 8.8.1.2.001-98), Державними санітарними правилами авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 №382.
Іпомея ямчаста (Ipomoea lacunosa L.) – карантинний бур’ян!
Іпомею із яскравими квітками вирощують у нашій країні як декоративну квіткову культуру. Виявляється, є серед іпомей і карантинні, яких немає в Україні, а у разі потрапляння на наші городи й поля вони можуть завдати суттєвих збитків.
В багатьох країнах світу , Тютюнова білокрилка (Bemisia tabaci Gen.), є небезпечним ентомологічним карантинним організмом, якій шкодить богатьом культурам, як відкритого так і закритого ґрунту.
Щодо проведених заходів присвячених Міжнародному дню здоров’я рослин на Київщині
     З нагоди Міжнародного дня здоров’я рослин спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області 11-12 травня 2023 року організовано та проведено низку заходів.    
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ АНОНСУЄ ПРОВЕДЕННЯ ОНЛАЙН-СЕМІНАРУ
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області анонсує проведення онлайн-семінару щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення Київської області на платформі ZOOM. Запрошуємо до участі в семінарі усіх представників бізнесу та громадськості Київської області.  
Фітосанітарні вимоги Європейського союзу, щодо експорту рослинної продукції.
Кожна країна повинна захищати свою територію та встановлювати свої фітосанітарні вимоги .Фітосанітарні вимоги Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), Європейського союзу (ЄС), Китайської Народної Республіки (КНР), Турецької  Республіки щодо експорту плодоовочевої продукції, зернових, зернобобових та олійних культур, а також лісопродукції.  
Полезахисні лісонасадження в небезпеці!
За офіційною версією, ясенева смарагдова вузькотіла златка (ЯСВЗ)   відсутня в Україні та нашому регіоні.  Водночас історія знає чимало прикладів, коли організм включався до переліку вже після того, як він проник на нову територію і завдав відчутної шкоди. Ясенева смарагдова вузькотіла златка  – вкрай небезпечний шкідник ясена, горіху , тополі, осики, клена, берези, вільхи, дуба, граба, липи, ліщини   та деяких інших листяних порід дерев. На відміну від більшості інших стовбурових шкідників ЯСВЗ здатна нападати на абсолютно здорові дерева. Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років.  В минулому році було знайдено шкідника в Луганській області.  
В Україні, як і в багатьох країнах світу, деревина  є основним матеріальним ресурсом лісу, який використовує людина. Сьогодні без неї не можуть обійтися багато галузей промисловості. Значною мірою    використовується деревина хвойних порід. Вона займає важливе місце в міжнародній торгівлі. При міжнародному товарообміні збільшується ризик поширення небезпечних шкідників деревини з лісопродукцією і деревною пакувальною тарою. Одним з найбільш небезпечних шкідників хвойних є соснова стовбурова нематода Bursaphelenchus xylophilus, що вражає різні породи хвойних дерев, широко поширених у світі.
Вітаємо з щирим і красивим святом – Днем Вишиванки! Згадаймо про нашу милу Україну, своїх прадідів і традиції. Історія Батьківщини – це наше майбутнє. Будемо любити його і захищати!  
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє щодо набрання чинності змін до антитютюнового законодавства
Метою Закону України «Про заходи щодо попередження  зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» (далі – Закон) є визначення основних принципів та напрямів державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання.
У літній період частішають випадки захворювань на гострі кишкові інфекції та виникнення харчових отруєнь. Підвищена температура навколишнього середовища сприяє розповсюдженню збудників, які викликають захворювання на найпоширеніші кишкові інфекції – дизентерію, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції, ротавірусну і ентеровірусні інфекції.