<center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>                                                                                                                    <center>ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ            ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ</center>
Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у агроценозах Київської області в серпні 2022 року
     У липні на Київщині переважала помірно тепла погода. Середні добові температури повітря у більшості днів були близькими або нижчими від норми на 2-6°, в окремі дні - вищими за норму на 2-6°. Розвиток пізніх сільськогосподарських культур в області проходив в основному за задовільних агрометеорологічних умов. Внаслідок нерівномірного розподілу та дефіциту ефективних опадів, запаси продуктивної вологи у ґрунті на більшості площ були недостатніми.  
До уваги споживачів та операторів ринку що здійснюють обіг харчових продуктів !
     Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує щодо надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 22 липня 2022 року № 2022.4309 стосовно виявлення Salmonella Infantis, E. Сoli у м’ясі птиці (четвертині курячій), що експортувалось з України (виробник: Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» вул. Хлібозаводська, 14, м. Ладижин, Вінницька область, 24320; експортер: ПРАТ «МХП» вул. Елеваторна, 1, м. Миронівка, Київська область, 08800) до Нідерландів (імпортер: MHP Trade BV, Stroombaab 16, Amsterdam, 1181, Netherlands; оримувач: DAALIMPEX VELSEN B.V., VELSERKADE 3, Velsen-Noord 1951, Netherlands).  
До уваги осіб, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними
     Управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (далі – Головне управління) нагадує, що відповідно до статті 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», статті 18 Закону України «Про захист рослин» до всіх видів робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів, їх торгівлею, допускають осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (Головним управлінням), щороку.  
Шкодочинність карантинної хвороби Білої іржі хризантем (Puccinia horiana P.Hennings)
     Зовсім скоро настане період цвітіння осінніх квітів – хризантем. А отже час попіклуватися про їхню красу та здоровий вигляд.  
КАРТОПЛЯНИЙ ВОРОГ Globodera pallid (Stone) – бліда картопляна нематода
     Нематода картоплі – нерідке явище, знати, як боротися з нею потрібно кожному картопляреві. Часто поганий розвиток бульб і недовгу лежкість пов’язують з неякісним ґрунтом, суворими погодніми умовами. Але варто задуматися про такого шкідника, як нематода, яка часто вражає овочі.  
Застосування феремонних пасток у свері карантину рослин.
    Проведення феромонного моніторингу для обстеження сільськогосподарських угідь, плодових та лісових насаджень, складських приміщень, теплиць з метою виявлення шкідливих та карантинних організмів, дає змогу одержувати інформацію про наявність шкідників на певній території, визначати їх чисельність, динаміку розвитку, та на підставі одержаних при цьому даних, планувати відповідні фітосанітарні заходи. Для обстеження насаджень та складських приміщень з метою виявлення і моніторингу карантинних шкідників нині в світовій практиці широко застосовують пастки з синтетичними феромонами.